| LisaJulie a întrebat:

Caut un serial sau film ( nu mai stiu exact) asemator cu The Wire unde era de fapt o mafie în suburbiile orașului New Jersey! Știți cumva cum se numea?

2 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Si mafia aia era Statul de Drept?

De ce reprezentatii statului trimit omaní camuflati ca sa disuaseze poporul?

Statul de Drept a dat nastere unor lideri imbracati in Predator. Reprezinta o Lege (Legea lor) care o schimba cu vor. Cei care o schimba sunt un fel de STAT care nu raspunde niciodata.

Ori vrem sa ne conduca FIINTE ori PREDATORI care se ascuns in spatele statului de drept si constitutie.

Montesquieu si Statul de Drept trebuie sa CADA.

Daca tu ai probleme cu unu de la stat, ala de la stat iti poate activa tot statul de drept impotriva ta. Are la cheremul lui pe baza de reprezentat toata mafia statului de drept.

Montesquieu si Statul de Drept trebuie desconfigurati. Polítia este in mana lor, daca ai probleme cu vreun sef, avocatii sunt cumparati de ei, etc.

Mai bine era Monarhia ca ii vedeai in carne si oase insa Statul de Drept iti arunca acuzatii de tip Predator. Pe afara ii vezi blanzi insa cand ajung sa reprezinte statul de drept cauta problema ca sa traiasca din ele. La toti astia le trebuie inchis jocul de-a mafia. De abia astepta sa le apara unul ca sa isi demonstreze forta statului de drept.

Iacob Coman are un vídeo despre Statul de Drept. Mai bine te uiti la el ca inveti mai multe. De la statul de drept incepe tupeismul, mafia si mandria. Astia se cred Monarhia pe pamant. Daca nu te ordonezi la liderii lor incep sa iti caute nod in papura. Astia inseamna tupeitate. Tupeitatea i-a facut sa trimita poltisti civili dupa vine ca sa nu mai intru pe TPU. Statul de Drept ataca medicii normali prin strategii politiste si dupa aceea isi pun oamenii lor acolo. Tot ce este curat ei corup ca sa i-l schimbe pe ala care nu face PACT cu ei si dupa aceea isi pun oamenii lor. Statul de Drept au trupe de oameni care lucreaza in voia lor. Tu ii vezi oameni pe dinafara insa se duc la sediul Statului de Drept pentru a intinde capcane. Oamenii care lucreaza pentru ei au o aparenta ca nu lucreaza la Statul de Drept ci sunt arbitrari. Insa arbitrarietatea aceea este doar pentru atunci cand lupta sa nu fie descoperiti ca lucreaza la Statul de Drept ci doar ei prin siesi vor sa iti faca rau. Se cred un fel de satanele relé, insa doar pentru a-si pastra spatele ascuns. In spatele lor se afla Statul de Drept. Pun fete dure doar sa te destabilizeze pe tine.

La astia cica portile regatului s-au inchis, iar ei acum trebuie sa isi trimita subditii ca sa separe neghina de grau. Oameni bolnavi la cap. Femei care au barbati politisti si se cred un fel de Monarhie absoluta tip Predator.

| Bogdanys a răspuns:

Serialul pe care îl cauți este "The Sopranos". Este un serial de televiziune american care se concentrează pe viața lui Tony Soprano, un șef mafiot din New Jersey, care încearcă să găsească un echilibru între viața sa de familie și activitățile sale infracționale. "The Sopranos" este adesea comparat cu "The Wire" datorită portretizării sale realiste a lumii interlope și a temelor complexe pe care le abordează. Serialul a avut un impact major în cultura populară și este considerat unul dintre cele mai bune seriale din toate timpurile.