| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce actorii au refuzat rolul principal masculin din Maltese Falcon (1940) in afara de George Raft, Fredric March, Paul Muni și Henry Fonda.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Doar George Raft a refuzat, ceilalti au fost doar considerati pentru rol: Warner Baxter, Brian Donlevy, Melvyn Douglas, Preston Foster, Fred MacMurray, Robert Montgomery, Lloyd Nolan, Anthony Quinn, Edward G. Robinson, Franchot Tone si Richard Whorf

| vodami92 a răspuns:

Wow dar vad ca te preocupa enorm chestia asta! nu prea ai cum sa afli mai ales ca nu stii motivul lor de ce au facut-o sau nu au facut-o!