| anonim_4396 a întrebat:

Ce alegeti: Vampire Diares sau Twilight Saga? Ce vi se pare mai bun? Care carti v-au placut mai mult? Motivati raspunsul. Funda pentru cel mai frumos raspuns!

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Tera a răspuns:

Mie personal imi plac amandoua.Am citit cartile Twilight saga si am vazul si filmele iar Vampire Diares nu am vazut decat primul sezon(abia astept sa apara al doilea). In principal singura asemanare intre ele e ca e vorba de vampiri in rest nu e nici o asemanare semnificativa. In filme/serial actori interpreteaza minunat si povestile sunt pline de dragoste si frumusete.
TRAIASCA VAMPIRII! 11

| Radioactive a răspuns:

Twilight, desigur. Stiu ca Jurnalele au fost scrise cu 15 ani inainte, dar Twilight nu e o copie!

| Andreeutza_Dragutza a răspuns:

Mie imi place mai mult Twilight deoarece in TVD sunt vampiri mai demodati care ard la lumina soarelui, le e frica de usturoi etc., iar in Twilight sunt vampiri mai moderni.

| justagirlll a răspuns:

Twilight

am citit cartile(toate) si am vazut si filmele
de ce imi place? imi place actiunea in sine, personajul bellei, ideea de vampiri etc

cat despre vampire diaries--nu am am citit si nici nu am vazut film, dar nu cred ca e la fel d bun ca twilight

| Daniela_3373 a răspuns:

Ce sa zic, imi plac amandoua. Din Saga Amurg am citit toate cartile, dar din Jurnalele Vampirilor decat doua. Ce sa zic, mi-au placut amandoua.Si desi de zice ca Stephenie Meyer a copiat povestea, nu cred ca e chiar asa.desi e vorba de dragostea dintre vampiri si oameni, povestea difera destul de mult, zic eu.Cat despre filme, nu pot face o comparatie.Filmele sunt filme, iar dupa Jurnalele Vampirilor s-a facut un serial la care s-a luat doar ideea principala din carti, caci actiunea este schimbata total.In concluzie, mie imi plac amandoua si nu cred ca e cazul sa facem o alegere intre cele doua, adica fanii Sagai ar trebui sa vada serialul si sa citeasca, cartile, sa-si faca macar o parere.si invershee hee

| maria98 a răspuns:

Vampire diares-twilight saga=cam tot acelasi lucru

| NinaY a răspuns:

|Vampire diaries pentru ca asta e originalul, iar twilight saga e doar o copie la asta laughing
Si ca demonstratie, vampire diaries e scrisa prin anii '90

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Twilight Saga
N-am citit carti
dar am vazut filmele toate cele 3 parti
esti infricosator dar si romantic in acelasi timphee hee
Mie acesta mi se pare foarte frumos

| icecream a răspuns:

Twilight:X
am vazut filmele, n-am citi cartzilehappy
e super :X
il ador ...pentru ca. are o poveste de dragoste foarte interesanta intre un vampir si o fata obisnuita, care trec prin multe pentru a fi impreuna in continuare:X:*
Tie care ti se pare mai bun?winking

| alexandraalexalex739 a răspuns:

Ei bine. daca ar fi sa aleg as alege the vampire diaries pentru ca este mult mai amplu iar personajele sunt mult mai dragute.