| anonim_4396 a întrebat:

Ce anime-uri imi recomandati? Un rezumat?

5 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey! Iti propun urmatoarele anime-uri:

- "Bakuman" - Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro deseneaza uimitor. Akito Takagi incearca sa-l convinga pe Moritaka sa lucreze impreuna la manga, unul avand creierul şi celălalt talentul. După mai multe incercari, Takagi il convinge pe Mashiro sa i se alature. Takagi, cu istetimea lui, speră sa devina un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnascut, spera sa se casatoreasca cu o fata foarte frumoasa, pe nume Azuki Miho.

- "Space Brothers" - Doi frati care de mici visau sa devina astronauti si sa ajunga pe Luna. Dupa ani, fratele cel mic (Hibito) reuseste sa intre la NASA, in timp ce fratele cel mare (Mutta) este concediat de la o firma. Dar cu ajutorul familiei acesta se inscrie la concursul pentru selectia viitorilor astronauti la JAXA.

- "Capeta" - Un pusti, Capetta, se ocupa de treburile casnice, acesta fiind orfan de mama iar taica-su foarte ocupat cu munca. Incarcand sa-l mai inveseleasca pe fii-su acesta ii face cadou un kart facut din piese vechi. La prima lui incercare cu un motor de generator si pe o pista de karting, se pare ca acesta este talentat la condus. Observat de o femeie, ce era acolo cu fii-su (campion la grupa lui de varsta) pentru teste inainte de competitii, aceasta ii propune sa se inscrie in capionatul de karting.

- "Great Teacher Onizuka" (GTO) - Fostul delincvent Onizuka este pus in situatia de a fi profesor de liceu. Acum el trebuie sa-i educe pe tinerii care se comporta exact cum se comporta el cand era de varsta lor. Folosind niste metode cam neortodoxe pe care le invatase in copilarie, Onizuka reuseste sa se impuna in fata copiilor, apoi sa se apropie de ei si, in final, reuseste sa ii ajute sa-si rezolve problemele.

Vizionare placuta!

Aici ai lista cu ce am urmarit
http://myanimelist.net/animelist/ryuu_ro

| CartoonN a răspuns:

Dragon ball z. Nu are nevoie de rezumat, e sublim big grin

| addy1999 a răspuns:

Bleach, berserk, Death Note, Say, "I Love You", Attack on Titan...

| RealAnimeLife a răspuns:

O sa încerc sa îți fac un rezumat. Uite, mai întâi ar trebui sa vezi anime-uri de baza cum ar fi naruto, bleach, one piece, fairy tail, fullmetal alchemist(ma rog... de baza vreau sa zic ca asa le-as considera eu. In afara de astea îți recomand: vampire knight, fruit basket, noragami, kaichou wa maid sama, sword art online, D gray man, anohana... Hmm ti-as mai recomanda sa citesti si niște manga daca vrei.