| andreea192010 a întrebat:

Ce ati putea sa imi spuneti despre serialul The Secret Circle? Puteti sa imi faceti un rezumat va rog?

Răspuns Câştigător
| LadyArt a răspuns:

O tentativa de ecranizare a primului volum al seriei cu acelasi nume scrisa de arhicunoscuta L J Smith.
Un serial adolescentin care se incadreaza in categoria fantastic. Serialul o are in prim plan pe Cassie Blake, o tanara, care dupa moartea misterioasa a mamei descopera ca are puteri vrajitoresti si alaturi de alti 11 tineri cu aceleasi puteri, uniti de un trecut ascuns si aparent inexplicabil formeaza un sabat vrajitoresc numit " cercul " si pornesc intr-o aventura de descoperire a adevarului care a fost tinut secret de generatii. Aparent, costurile mari de productie au dus la anularea serialului dupa numai un sezon... sezon cu un inceput interesant dar cu un final dezamagitor.
Parerea mea este sa citesti cartile!