| zxzx a întrebat:

Ce film aparut recent imi recomandati? Descrieti-l in 2 cuvinte.

4 răspunsuri:
| bebelusa003 a răspuns:

Beastly (2011) - O "Frumoasa si Bestia" a zilelor noastre.Alex Pettyfer este Kyle Kingson, un tanar care le are pe toate: este frumos, este inteligent, bogat si are multe posibilitati. Dorind sa isi bata joc si sa o umileasca pe cea mai respingatoare colega de clasa, el o trece pe "lista" pe gotica Kendra Hilferty (Mary-Kate Olsen). O invita la o petrecere din cadrul scolii, unde o abandoneaza intr-un mod crud, necivilizat. Ea se razbuna, aruncand o vraja asupra lui, care il transforma in tot ceea ce el nu este.Singura solutie de a reveni la cum era el este sa gasesca dragostea adevarata.Astfel incepe calatoria lui Kyle pentru a gasi iubirea adevarata.
Red Riding Hood (2011) - De foarte multi ani, locuitorii unui sat medieval sunt terorizati de catre un varcolac, care traieste in padurea intunecoasa ce inconjoara localitatea si ataca ori de cate ori este luna plina. Satenii s-au obisnuit sa convietuiasca cu fiara si sa ii ofere acesteia in fiecare luna cate un animal din gospodariile lor drept jertfa de sange, insa faptul ca bizara creatura incalca intelegerea in noptile cu luna plina si solicita sacrificii umane ii infurie atat de mult pe localnici incat apeleaza la ajutorul vanatorului de varcolaci Father Solomon pentru a ucide bestia. Father Solomon ii avertizeaza pe sateni ca varcolacul ia forma umana in timpul zilei si s-ar putea ascunde printre ei fara ca nimeni sa il banuiasca, moment in care tanara si frumoasa Valerie, a carei sora mai mare a fost ucisa de creatura padurii, incepe sa suspecteze ca bestia este chiar una dintre persoanele pe care ea le iubeste. Valerie este indragostita de un taietor de lemne pe nume Peter si planuieste sa fuga cu el in lume pentru a evita sa se casatoreasca cu Henry, baiatul unui fierar, pe care parintii ei il doresc ca ginere.
Priest (2011) - Actiunea din "Priest" este plasata intr-o lume diferita de cea pe care o cunoastem cu totii. Religia adopta o noua politica. Intreaga planeta se resimte dupa secole intregi de razboaie intre oameni si vampiri, doua rase care se lupta acum pentru supravietuire. Un preot razboinic intoarce spatele bisericii si legii impuse de aceasta pentru a pleca la vanatoare de vampiri. El pleaca in cautarea nepoatei sale care a fost rapita de o hoarda de vampiri. ( prea frumos filmul mi-a plcut enormbig grin)
The Roommate (2011) - Viata unei studente se schimba atunci cand o are ca noua colega de camera pe Rebecca Woods (Leighton Meester) dupa noua repartizare. Aceasta noua colega are probleme psihice grave si cand nu i se administreaza tratamentul medicamentos ea pierde contactul cu realitatea si devine foarte violenta.
Sucker Punch (2011) - O tanara reuseste sa evadeze din sumbra realitate in care traieste cu o incursiune in mintea sa. Ea este predata unui azil de nebuni, tanara inca mai spera la o viata normala. Realizeaza ca isi pote recapata o viata normala doar prin lupta, ea reuseste sa convinga pe inca 4 tinere sa i se alature.Asa incepe aventura lor spre libertatehappy
I Am Number Four (2011) - Filmul spune povestea a noua copii, singurii supravietuitori ai razboiului de pe planeta lor natala, cu puteri supranaturale. Ei au ajuns pe Terra, unde sunt protejati de o vraja, care prevede ca acesti tineri pot fi omorati doar intr-o anumita ordine. Dusmanii acestora au reusit sa ii omoare pe primii 3 urmand al patrulea care alege sa lupte.
Pe mine toate filmele m-au impresionatbig grin sper sa-ti placa si tiehappy
enjoyhappy

| birdie14 a răspuns:

Water for elephants-dragoste-drama,Robert Pattison(pentru fane)
The Hangover-cel mai tare film,iti iti spun sigur,daca esti o fana a filmelor de comedie,cu siguranta acesta de va incanta.
Remember me-nu este chiar foarte nou,dar sincer,pe mine m-a impresionat.
The last song-este un film cam vechi,dar la fel,este cu singuranta un film bun, si desi criticilor nu prea le-a placut, pe mine m-a facut chiar sa si plang.
Bafta.

| StillRuxi a răspuns:

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides. Ultimul pe care l-am vazut. Chiar mai fain decat mai asteptam.

| AndreiRevine a răspuns:

Amurg twilight-Breaking dawn.