| LuvU4Ever a întrebat:

Ce filme de groaza vechi, sub anii 2000, imi puteti recomanda? happy [ in afara de nightmare on elm street, halloween, friday 13th, psycho; le-am vazut de n ori. ] Sa fie cat se poate de infricosatoare si sa aiba si un sfarsit care sa te lase cu gura cascata straight face, Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Filme horror clasice și/sau culte, ai gust, ce pot să zic...
Vin și eu cu un top umil: The Shining (1980), The Exorcist (1973), The Thing (1982), Vertigo (1958) - cu mențiunea că mai găsești zeci de filme pe gustul tău în filmografia lui Hitchcock, Alien (1979), Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1931), Rosemary's Baby (1968), Suspiria (1977) - aici, același lucru, poți răsfoi operele lui Argento, Black Sabbath (1963), Hellraiser (1987), The House by the Cemetery (1981).
Iar după ce ai văzut cam tot ce ți-a făcut cu ochiul de mai sus, scrie pe google George A. Romero sau John Carpenter.
Vizionare plăcută.

1 răspuns:
| Idealista a răspuns:

Hocus Pocus(1993)
Deep Rising (1998)
The man who laughs / (1928)
Lokis (1970)
To The Devil A Daughter (1975)
Sisters of Death (1977)
Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles(1994)