| Medema a întrebat:

Ce limba se vorbeste in Naruto? Am incercat sa caut traducerea unui cuvant din romana in chineza /japoneza si nu corespund cu serialul!

6 răspunsuri:
| GigllyMandy a răspuns:

Pai in japoneza si unele expresii sunt in engleza, probabil tu l-ai vazut intr-o limba diferita.Plus nu stiu cum ai obtinut tu traducerea in japoneza avand in vedere diferenta uriasa dintre alfabetul nostru si al lor!
Sper ca ti-am fost de ajutor!
! ciuss!

| Medema explică (pentru GigllyMandy):

M-am descurcat pe google translatewinking

| ピンク a răspuns:

Sunt 100% sigura ca Naruto este in limba japoneza, doar ca a fost dublat in mai multe limbi. Desi mai greu gasesti Naruto cu subtitrare in romana care sa nu fie in japoneza. Unde l-ai vazut?

| Medema explică (pentru ピンク):

Vroiam doar sa caut niste cuvinte bre in japoneza big grin care le-am vazut in Naruto!

| ピンク a răspuns (pentru Medema):

Ok, trebuia sa spui asa de la inceput. Nu e nevoie sa ma iei cu 'bre'.

| AlexCătălin21 a răspuns:

Original se vorbeste japoneza, dar a fost dublate in multe alte limbi.