| Andriana a întrebat:

Ce modificari apar in serialul Jurnalul Vampirilor fata de carti?

Răspuns Câştigător
| PurpleAngel13 a răspuns:

Sunt foarte multe.de exemplu in carte Elena e blonda si are parinti.pe Bonnie o chema Meredith.sau cevabig grin si sunt mai multe cel mai bine ar fi sa citesti cartilebig grin:*

3 răspunsuri:
| xoxoem a răspuns:

Sunt destul de multe modificari... Pe langa faptul ca unele nume care sunt schimbate mai apar si diferente de rang familial, povestea desi respecta in mare parte cea originala deviaza oarecum "de la subiect". Dupa parerea mea s-ar putea spune ca sunt doua lucruri total diferite dar cu multe lucruri in comun happy Merita si sa citesti cartile dar si sa vezi serialul. Asa intri pe deplin in poveste happy

| Mady_8886 a răspuns:

M-am apucat recent sa citesc si eu cartile, desi am vazut deja filmele.Nu am terminat inca primul volum, dar pot sa-ti spun ca difera unele nume si personaje.De exemplu, Elena are o sora mai mica, nu un frate cum este in serial.

| andrada_9520 a răspuns:

Sa stii Purpleangel13 ca Bonnie si Meredith sunt 2 persoane diferite si daca stai tu sa citesti bine elenei i-au murit parintii cand era de 4 ani