| Eduard655 a întrebat:

Ce parere aveti de filmele blow mind? Ajuta la procese cognitive? La ce mai exact?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Imi plac filmele astea.Da, ajuta pentru ca te obliga sa te gandesti constant la ce vizualizezi, si iti solicita atentia, plus concentrarea, exact ca un joc specific care iti antreneaza mintea.Si mi se pare amuzant cum, chiar si dupa cateva zile, in mintea mea mai apare o intrebare, ca si cum abia am terminat de vizionat filmul. Deci creierul nostru lucreaza, nu ca nu ar lucra oricum 24/24. laughing