| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre filmul "V for Vendetta"?
Dintre personajul "Zorro" jucat de diverși actori și personajul "V" din "V for Vendetta", care creedeți că e mai bun și de ce?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Eu îl aleg pe V de la Vendeta care e un personaj mult mai complex decât Zoro in multe privințe.
Zoro reprezintă tipul eroului clasic care lupta împotriva forțelor rău în folosul binelui comun.
V de la Vendeta e și el un erou dar are o dimensiune mult mai amplă.
Deși are un scop asemănător că a lui Zoro de a înfrunta forțele raului pentru a proteja oamenii simpli, modul de acțiune a lui V e total diferit fata de a lui Zoro.
V este un excelent strateg plănuind in detaliu fiecare acțiune.Actiunile lui bine planificate au avut efect de bumerang ducând la prăbușirea unui sistem toxic.
Pe de altă parte mie îmi place la V că are o aura mai malefica pe care nu o poți găsi la Zoro.Desi e un erou V are și un aer monstruos.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Ce înseamnă bun? La suflet? La karate? La făcut sarmale?