| Titi123688 a întrebat:

Ce părere aveți despre Leonardo DiCaprio și filmul total eclipse din 95 eu unul nu sunt dezgustat de acest actor

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa te uiti la filme unde joaca actorii care nu-ti plac!
Ia-ti de munca si fa ceva cu viata ta.
Ori iesi afara si bate mingea, fa ceva sport, alerga, inoata, mergi la tara si ajuta rudele, fa orice iti trece prin cap, ca sa elimini frustrarile personale care te macina si debordezi de ele.

| eliancodrut a răspuns:

Un artist mare joaca orice rol.

| Titi123688 explică (pentru eliancodrut):

Serios? A jucat rolul unui" bărbat pe invers" sa ii spun mai frumos

| eliancodrut a răspuns (pentru Titi123688):

Da! Si ce-i cu asta? Sau gandirea ta a ramas in evul mediu.

| Titi123688 explică (pentru eliancodrut):

Eu țin cu familia tradițională că dacă ne uităm si in lumea animalelor leul se combină cu leoaica lupul cu lupoaica și tot așa nu e o gândire din evul mediu e o gândire normală!

| eliancodrut a răspuns (pentru Titi123688):

Lipsa de cultura si religia va indobitoceste.
Tu crezi ca homosexualitea au descoperit-o aum? Ea este si va fi intotdeauna. Iar in regnul animalelor homosexualitatea se manifesta. Nu-ti dau exemplul leilor, ca nu am avut ocazia sa pot vedea asemenea animale in jungla. Dar vacile, care sunt in calduri, sunt calarite de alte vaci. Asisderea oile. Dar nu numai.
Daca ai studia, nu ai asculta doar de biserica, ai stii ca in lume populatia are mai mult sau mai putin trasaturi sau atractii homosexuale. Cauta pe net despre scara Kinsley.
Ai vazut la referendum cat la suta din populatia tarii au votat?
Nu sunt impotriva familiei traditionale: sunt casatorit, am copii. Dar ii inteleg si pe cei de alta orientare - care nu se refera doar la homosexuali - deoarece ei sufera mult din aceasta privinta. Crezi ca cei care au alte orientari sexuale ar vrea sa fie asa? Dar homosexualitatea se datoreaza unor defectiuni care apar in primele saptamani dupa concepere, la fetusul din burta mamei. Nu este ereditara si nici transmisibila. Un heterosexual nu poate sa devina homosexual daca nu are trasaturi din nastere.
Doar daca le are, mediul in care traieste le poate influenta. Chiar si papa i-a spus unui gay ca Dumnezeu il iubeste asa cum e el. Ca ortodoxismul a ramas la preceptele medievale, inchistat in bigotismul religios.
Asa ca mai studiaza inainte de a=ti da cu parerea.

| Titi123688 explică (pentru eliancodrut):

Nu amesteca religia in treaba asta! Ce treabă are religia cu ce ți-am spus eu da știu unii or să zică mai știu eu ce bazaconii, dar eu ți-am dat un exemplu concret animalele care dacă e sa o luăm logic sunt cu mult înaintea noastră ele gândesc mult mai logic și rațional decât noi păi dacă ar fi ca TOATĂ lumea asta să fie gay și lesbiene noi ca și nație am DISPĂREA

| eliancodrut a răspuns (pentru Titi123688):

Tu chiar nu intelegi ce spun.
1. Este recunoasut stiintific ca si in randul animalelor exista echivalentul homosexualitatii. Exemplul tau dat este ceva fantasmagoric, deoarece nu ai vazut ce fac leii in jngla. Si la oameni aproape in cvasiunanimitate, imperecherea se face intre barbat si femeie. Si nu neg rolul natural al acestui fenomen.
2. Nu neg rolul primordial al familiei.
3. Da, religia, dar in special conducatorii acestora, nu pot sa admita ca ce au propagat de secole nu mai este adevarat. Si atunci sustin ca homosexualitatea este un pacat. Ba si ca masturbarea este un pacat, desi oamenii de stiinta sexologi sustin ca pentru sanatatea trupeasca si psihica a celor care nu au partener este benefica.
4. Iar ca sa-ti incununezi nestiinta, sa nu zic incultura si prostia, imi spui ca animalele gandesc mai rational decat omul. Tu chiar nu ai atata culttura sa stii ca singura fiinta rationala este omul? Animalele se bazeaza pe instincte, nu pe ratiune. Daramite pe logica si gandire. Doamne, oare unde traiesti?
5. Dupa cum gandesti s-ar parea ca te apropii mai mult de cele ce nu gandesc. Omule, deviatiile sexuale sunt niste anomalii petrecute cu genele sexualitatii in primele saptamani de sarcina. Ori aceste anomalii afecteaza in mod diferit acesta gena la persoane diferite, iar cele care sunt afectate in mod mai pregnant si determina alta orientare sexuala sunt in procent mic. Asa ca nu va fi toata lumea homosexuala., ci doar un procent de 4-6%. Si vor mai fi si bisexualii sau alte orientari.
Iti recomand sa citesti aici: https://sanoteca.md/......xist%C4%83
Si aceste orientari sexuale - ti-am mai spus-o - sunt de cand este omenirea.
Tu chiar te crezi mai destept decat oamenii de siinta?