| anonim_4396 a întrebat:

Ce seriale bune coreene imi recomandati? Fara:
Blood
Vampire Detective
The Master's Sun
W - Two Worlds
Seven First Kisses
Cinderella and four knights
Let's fight ghost
It's okay, that's love
Goblin
The k2
Kill me Heal me
The legend of the blue sea
My love from the star
Tomorrow with you
Strong Woman Do Bong Soon
Queen of the Ring
Weightlifting Fairy
Missing 9
My Secret Romance
Suspicious Partner
Man x Man
Hwarang
The Best Hit
Cheese in the Trap

Va rog sa le descrieti. Multumesc mult

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

In mod straniu, nu am vizionat niciunele dintre aceste seriale.
Tin sa te avertizez ca eu nu iti voi recomanda seriale noi, ci seriale bune :

Married with children - comedie 100%
the nanny - cu Fran Drescher - comedie din nou
Les Revenants - serial frantuzesc plin de mister

| Yinsho01 a răspuns:

Boys over flower
Geum Jan Di este o fata normala a carei familie detine o curatatorie.
In timp ce livra hainele unui student la prestigiosul liceu Shin Hwa, ea i isalveaza viata impiedicandu-l sa sare pe de acoperit si i se acorda o bursa completa.
Ea incepe sa invete la Liceul Shin Hwa si curand este terorizata de liderul F4 (patru dintre cei mai bogati si faimosi din liceu) Gu Jun Pyo.
Cu toate ca Jun Pyo continua sa o terorizeze, el incepe sa se simta atras de Jan Di. Totusi, Jan Dieste amorezata de Yoon Ji Hoo, cel mai bun prieten al lui Jun Pyo.
Cand realizeaza ca Ji Hoo este doar un prieten apropiat si ca il iubeste cu adevarat pe Jun Pyo, cuplul este aruncat intr-o dilema pentru ca mama lui Jun Pyo vrea sa ii desparta si sa gaseasca o fata mai potrivita pentru fiul ei.

Personal Taste
Park Gae-in, designer de mobilier, in ciuda varstei sale se comporta copilaros, este naiba si face numai greseli. Fiind inselata de iubit cu prietena care locuia in casa ei, iar apoi pacalita de un amic care i-a furat o suma importanta de bani, ea va decide sa-si caute un coleg de apartament. Gae-in il va gasi pe tanarul arhitect Jeon Jin-ho caruia, datorita unui incident comic, ii atribuie statutul de homosexual.
Jin-ho, din motive profesionale, va profita de greseala facuta cu privire la orientarea sa sexuala si se va muta in casa acesteia.

Daca mai doresti niste seriale, nu uita sa imi dai mesaj.

| Diiiaaaa a răspuns:

Lie to me - Gong Ah Jung intra intr-un joc al minciunilor in momentul in care declara ca este casatorita cu Hyung Ki Joon, managerul unui hotel, care provine dintr-o familie influenta. Povestea se complica in momentul in care, in viata celor doi, reapare fosta logodnica a lui Hyung.

Playful kiss - 'este despre un elev genial şi totodată popular care se numeşte Baek Sueng-jo şi Oh Hani care este o elevă nu foarte inteligentă, dar care compensează fiind întotdeauna fericită şi cu zâmbetul pe buze. Un cutremur distruge casa fetei şi ea ajunge să locuiască, alături de tatăl ei, cu familia băiatului.

Ea a fost întotdeauna îndrăgostită de acest băiat, dar dragostea ei nu a fost împărtăşită. întâmplări nostime au loc când cei doi se întâlnesc.

That winter, the wind blows - Jo In-Seong în rolul lui Oh Soo, este un jucator de jocuri de noroc profesionist, cunoscut ca fiind cel mai bun jucător în cartierul Cheongdam. De mic a rămas fără părinți, mama sa abandonându-l de la o vârstă fragedă în fața unui orfelinat. Își pierde într-un tragic accident prima iubire ajungând astfel să nu mai creadă în acest sentiment. Oh Soo este plin de ambiții și de vise de a deveni bogat. Își petrece zilele jucând jocuri de noroc și mergând la băut cu femeile. Este o fire rece și lasă numai cicatrici în inimile femeilor care greșesc să se îndrăgostească de el. Dar atunci când o întâlnește pe Oh Young...

Scent of a woman - este o comedie romantică, care descrie viaţa unei femei de 34 de ani care lucrează ca şi funcţionar în cadrul unei companii de turism. Ea lucrează din greu, dar îşi trăieşte viaţa fără prea multă bucurii. La un moment dat află că mai are doar 6 luni de trăit. Femeia decide să facă o călătorie mult visată pentru a-şi însenina timpul rămas.

Hotel King - spune povestea unei moștenitoare, Ah Mo Ne (Lee Da Hae), obișnuită să trăiască o viață fără griji până în momentul în care, în urma unor evenimente neprevăzute, este obligată să facă tot ce îi stă în putință pentru a-și păstra hotelul. În această luptă singurul ei aliat pare a fi managerul, Cha Jae Wan (Lee Dong Wook).

Secret love - Subiectul dramei este conturat in jurul lui Ji Min Hyuk, in tanar care isi pierde iubita intr-un accident cumplit, iar mai tarziu indragostindu-se chiar de femeia pe care o crede responsabila de moartea celei pe care o pierduse.

Who are you? School 2015 - Vieţile a două fete identice cu nume similare, una dintre ele dispare fără urmă, iar cealaltă îşi pierde memoria, ajung pe nişte căi neobişnuite în urma celor două evenimente.
Lee Eun Bi (Kim Soo Hyun) a crescut într-un orfelinat şi încearcă să facă faţă batjocurilor aduse de un grup de fete de la şcoală.
Go Eun Byul (Kim Soo Hyun) urmează cursurile liceului Segang, un liceu de top din Gangnam dar dispare fără nici o urmă într-o excursie organizată de şcoală.
Eun Bi încearcă să scape de viaţa mizeră însă în final ajunge internată în spital fără a-şi aduce aminte ceva din trecutul ei. Mama lui Eun Byul (Jeon Mi Seon) crede despre Eun Bi că este fata ei pierdută şi astfel se decide să o ia acasă şi să aibă grijă de ea, oferindu-i o viaţă nouă.
În timp ce Eun Bi încearcă să îşi recapete memoria, poate ajunge să descopere cu adevărat ce s-a întâmplat cu Eun Byul?

She was pretty - Poti sa supra-apreciezi o amintire pretuita din copilarie? Ji Sung Joon (Park Joon Seo) a fost un copil timid si era innebunit dupa o fetia frumoasa. Dupa ce a crescut, el devine un redactor-sef adjunct la o revista de moda. El o cauta pe fetita care a fost prima lui dragoste si crede ca a gasit-o in Min Ha Ri (Go Joon Hee), o angajata a hotelului. Dar fata pe care o cauta e de fapt cea mai buna prietena a lui Ha Ri, Kim Hye Jin (Hwang Jung Eum), care e o junioare la compania unde lucreaza el. Seful lui Hye Jin, Kim Shin Hyuk (Choi Siwon), incearca sa o protejeze pe Hye Jin de tratamentul dur al lui Sung Joon. Cum se va schimba comportamentul lui Sung Joon cand va afla adevarata identitate alui Hye Jin, care a crescut in conditii dificile?

Secret Garden - Drama spune povestea lui Gil Ra Im (Ha Ji Won), o stuntwoman sărac și umil a cărui frumusețe și trupul sunt obiectul de invidie printre actritele de top, Joo Won și Kim (Hyun Bin), un CEO arogant si excentric, care mențineimaginea perfecțiunii aparentă. Întâlnirii lor accidentale, atunci când Joo Won greșeli Ra Im pentru actrita Park Chae Rin, marcheaza inceputul unei tensionată, ciorovăială relație, prin care Joo Won incearca sa ascunda o atractie tot mai mare pentru a Ra Im că atât confundă și tulbură-l. Pentru a complica lucrurile și mai mult, o secvență ciudată a rezultatelor evenimente in ele pompare organisme.

Marry me, Mary - Wi Mae Ri este o fata incapatanata si fiica unui om de afaceri ratat, care nu are experienta in dating. Intr-o zi ea incepe sa se intalneasca cu un rocker dur pe nume Kang Moo Kyul. Problemele apar cand un barbat dintr-o familie buna, cu o reputatie pe masura, Byun Jung In, intervine in relatia celor doi.

Princess hours - Printul Lee Shin este obligat sa se insoare cu cea care ii fusese aleasa de catre bunicul lui, o fata pe nume Chae Kyung, nepoata celui mai bun prieten al regelui. Desi la inceput relatia emotionala dintre cele doua personaje principale este dificila, cei doi ajung sa se indragosteasca "irecuperabil" unul de celalalt.