| anonim_4396 a întrebat:

Ce seriale cu doctori va plac?
Mie Doctorul minune de pe Kanal D.
Îmi place medicina și de aceea îmi place dar mai ales povestea serialului.

Răspuns Câştigător
| Vasile2003 a răspuns:

Și mie îmi place destul de mult serialul ăsta și la fel ca și ție îmi place medicina... Dacă ai terminat "Doctorul minune", te poți uita la varianta englezească a serialului numită "The good Doctor "...merge cam pe aceeași idee, doar că are câteva schimbări în poveste, de exemplu nu moare echivalentul lui Adil în serial, ci echivalentul lui Ferman, dar ambele seriale mi se par destul de bune.Pe lângă astea te mai poți uita și la "Anatomia lui Gray ", iar daca mai ai nevoie de vreun serial ma poți întreba după. Vizionare plăcută!

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Vasile2003):

Mi se pare că este interpretat mai bine rolul unui personaj autist in serialul turcesc fata de celălalt adică Ali chiar pare autist in schimb in serialul britanic pare mai mult normal personajul principal asta din ce am văzut la prima vedere.

| Vasile2003 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Crede-mă că "Ali "pare mult mai normal decât "Shaun Murphy" ...la un moment dat chiar ma enervasem în serialul britanic că îl face să pară prea autist în unele momente...dar vei vedea dacă te vei uita la el, o sa ți se pară destul de asemănătoare povestea inițial. Varianta turcească a fost inspirată de la britanici, iar cei britanici s-au inspirat de la alții de prin Coreea de Sud..deci vei avea variante dacă vei dori sa te uiți.