| Angelyque a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa fac un blog cunoscut? pe ce site-uri tr sa il bag? http://www.videoclipurihd4u.blogspot.com/

3 răspunsuri:
| Zulffy a răspuns:

Sunt anumite metode:
1/Dai blog-ului tau un nume care sa fie special si punctual. In acelasi timp sa fie aparte.
2/Actualizeaza blogul tau minim odata la 12 ore. Sa nu arate ca o salata stricata.
3/De fiecare data cand scrii despre un subiect interesant exemplu: "Twilight" pune cuvinte cheie ca si: dragoste, vampir, Stephenie Meyer. In acest mod Google te va "ajuta" intr-un fel. Un tip de cuvinte generaliste care sunt cautate frecvent.
4/De Fiecare data cand creezi un nou subiect, publica-l pe Facebook si Twitter astfel o multime de alte persoane vor avea ocazia sa il viziteze des.
5/Viziteaza chiar tu diferite blog-uri despre aceleasi subiecte in care vei putea sa interactionezi cu alte persoane. In acest mod vei putea sa ii anunti de blog-ul tau.
6/Cere prietenilor tai sa anunte alte persoane de blog-ul tau. Si propune un schimb de publicitate exemplu: Tu ii spui blog-ul tau iar el site-ul pe care vrea sa il anunti.
7/Trimite adresa ta la reviste ca si "Popcorn" astfel multi cititori vor intra pe blog! In plus, este gratuit!

| ilincaa a răspuns:

Si eu am blogspot, du-te pe al meu e foarte bun pentru idei de poze si sedinte de pozewinking ilinca-firuti.blogspot.com
Din pacate e destul de greu sa-l faci cunoscut, eu azi mi l-am facut si observat ca mai am de asteptat pana cand sa fie cunoscut laughing
Incearca sai faci reclama, sa pui tot timpul lucruri noi pe el ( incearca in fiecare zii sau din 3 in 3 zile )
Sincer mai bine incerci sa faci alt blog, pentru videoclipuri putem sa ne ducem si pe youtube. Fa ceva unic care sa intereseze lumea.
Good luck :*