| Lovepets a întrebat:

Ce va place la un Animebatting eyelashes?

11 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

- stilizarea exagerata
- replicile onomatopeice cu haz
-proportiile care nu respecta realitatea
-culorile cand sunt folosite cu zgarcenie
-felul dement si liber in care este rezolvata povestea
-efectele din cinematografie care se aplica la Anime(de parca ar fi totul filmat cu o camera)
-libertatea totala de a jongla cu situatiile(vrei sa zboare? zboara; te oftica? iei un fierastrau si tai; doresti sa exprimi emotii? umpli brusc personajul cu picaturi de transpiratie, etc.)
-"actorii" nu fac mofturi

| birdie14 a răspuns:

Felul in care sunt create caracterele.
Imiportant e sa fie si mult umor, dar si actiune si putina dragoste, sa spunem.Anime-ul preferat, desigur Naruto!

| Miauti a răspuns:

- povestea
- designul caracterului
- personalitatea caracterelor
- mesajul ascuns (daca il gasesti)

http://miauti.blogspot.com/ (manga review)
http://dacotaku.blogspot.com/ (stiri otaku, anime, cultura japoneza, tehnologie)

| No a răspuns:

In primul rand exista tot felul de anime-uri. Preferatele mele sunt Naruto, Vampire Knight, Nana, Full Metal Panic, Lovely Complex, Paradise kiss, Slayers si multe altele care imi plac mult mult mult. :X Imi place mult la un Anime subiectul animeului, modul in care sunt create personajele, tinand cont si de sentimentele lor.

In oncluzie whistling : Imi plec animeurile pentru ca au : comedie, romance, actiune, shounen, dar in primul si in primul rand intamplarile sunt bazate pe sentimentele perosnajelor. E complicat. dupa mine, as scrie 1 pg intreaga despre ce-mi place la un anime, dar nu am chiar atat de mult timp liber. xD happy

| Artemis94 a răspuns:

Mie cel mai mult imi plac cele fantasy happy sau care au legatura cu magiain orice fel happy

| catalina88 a răspuns:

Pai animeurile sunt niste desene in japoneza foarte misto, daca iti plac iti recomand :vampire knight

| OldMan_3084 a răspuns:

Personajele. ex naruto uzumaki sau kurosaki ichigo

sau subiectu` animeului

| zuzu_2067 a răspuns:

Mie imi plac animaurile cu vampiri ex:vampire knight.Cel mai important e sa te faca sa astepti cu nerabdare episodul urmator.

| 愛LeEu愛 a răspuns:

-ochii
-fata
-vocea :X

| LordMariusSan a răspuns:

Pai uite, la un anime imi place foarte mult tema (cum ar fi Naruto, un tanar adolescent ninja care cauta sa se afirme), si imi place modul in care sunt create personajele. Adica fiecare dintre ele au o personalitate, si le da viata. Sunt foarte profunde! Sper ca ti-am fost de foloshappy

| Petstongx a răspuns:

Depinde ce anime. Singurul anime care chiar mi-a placut a fost Nana; d.