| GolopențaAdrian a întrebat:

Cele mai bune filme romanesti?

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Filme românești, care mi-au plăcut:Closer To The Moon (2014),Asphalt Tango (1996),București NonStop (2015),Ilegitim (2016),Selfie (2014),Domnișoara Christina (2013),Beyond The Hills (După dealuri 2012), 4 luni, 3 săptămâni și 2 zile (2007),Bună! Ce faci? (2010),Orient Express (2004),Filantropica (2002),După ea (2007),Principii de viață (2010),California Dreamin' (2007),America, venim! (2014),Polițist, adjectiv (2009),etc.

| untu a răspuns:

Pistruiatul; Roscovanul; Tusea si Junghiul; Amintiri din copilarie; Maria Mirabela; Dumbrava minunata; A fost sau....nu a fost?; Din dragoste cu cele mai bune intentii; Francesca; Restul e tacere; Baiatu Tinea La Tine; Cel mai iubit dintre pamanteni; Eu cand vreau sa fluier, fluier; Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii; Nea Marin Miliardar; Pacala; California dreaming; Moartea domnului Lazarescu; 4 luni, 3 saptamani si 2 zile; Filantropica; Nasa; mamaia; Domnisoara Christina; Un comisar aciza; Dupa dealuri; Morometii; Nunta muta; (http://www.go4it.ro/......-6099076/)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oglinda.

| aCek1ng a răspuns:

Minte-ma frumos, Selfie 2014, Ho Ho Ho 2009, Illegitimate 2016.

| Durassica22 a răspuns:

Pistruiatul