| Sabyynna a întrebat:

Ceva filme de groaza pe care leati vazut si v-au placut!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu iti expun lista mea cu filme horror pe care le-am vizionat sa fie peste 3500, dar asa adolescentin iti recomand : The Last House on the Left (2009),e thriller interesant.De groaza cateva: seria Jeepers Creepers, 30 Days of Night (2007),seria A Nightmare on Elm Street+ remake-ul din 2010, seria Alien, Army of Darkness (1992),seria Boogeyman, seria Chucky, 28 Days Later... (2002),28 Weeks Later (2007),seria Candyman, Case 39 (2009),seria The Cube (Cubul), Daybreakers (2009),Doom (2005),Dr. Jekyll and Mr. Hyde - (2008),seria Dracula, Drag Me to Hell (2009),Død snø (2009),seria Final Destination, seria From Dusk Till Dawn, From Hell (2001),Ginger Snaps (2000),Halloween (2007),Hostel (2005),Laid to Rest (2009),Land of the Dead (2005),Messengers 2: The Scarecrow (2009),Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922),One Missed Call (2008),Pandorum (2009),seria Psycho, seria Scary Movie, The Exorcism of Emily Rose (2005),The Evil Dead (1981),The Messengers (2007),The Messengers (2007) si lista poate continua la +- infinit.Din toate filmele de groaza produse de la primul din 1922 pana la ultimul din 2011, (sute de mii, poate milioane de astfel de filme) daca 1% sunt bune,restul sunt copiate intre ele, e foarte greu sa aduci un element de noutate in ceea ce inseamna groaza sau thriller, ii inteleg la faza asta pe scenaristi. Daca lista nu a fost satisfacatoare poti sa imi lasi mesaj si iti mai trimit o lista...

8 răspunsuri:
| andreicod a răspuns:

Primul film din seria Saw
Calaretul fara cap
Seven
The Omen
The Others
Rosemary's Baby

| Nituallex93 a răspuns:

I know what you did last summer
E cam vechi dar e super tare.

| MyLife a răspuns:

Paranormal Activity recomand big grin

| andu_9113 a răspuns:

Casa de ceara...

exorcistu'

| cr1571n3l a răspuns:

Saw,Resident Evil, Silent Hill...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. The Exorcist (1973)
2. 28 Weeks Later (2007)
3. The Exorcism of Emily Rose (2005)
4. Stephen King's Storm of the Century (1999)
5. The Blair Witch Project (1999)
6. Paranormal Activity (2007) si Paranormal Activity 2 (2010)
7. Dead Silence (2007)
8. The Ring (2002)
9. The Grudge (2004) si The Grudge 2 (2006)
10. The Omen (1976) - primele 3 parti laughing
Cam astea ar merge zic eu...restul nu pot spune ca m-au speriat. Acuma depinde si de cati ani ai si alte chestii laughing

| dirtydiana51 a răspuns:

1.Silent Hill.De ce? Asta e un film horror clasic cu zombie si altele gen, nu porcariile din ultima vreme cu mate pe-afara si oameni ciopartiti.Plus ca alarma care e in film in oras chiar iti face pielea de gaina.
2.Papusa Chucky.De ce? Un film dat draculuilaughing e creepy, dar genial.

| Se7ennek a răspuns:

Mia placut Scream 1, 2, 3,4
Recomand la toti.