| xxdeeaxx a întrebat:

Ciao. Mai tineti minte cum se numea filmul difuzat de Minimax acum cativa ani, cu o fata care s-a dat drept baiat si a devenit in scurt timp cel mai bun prieten al unui print, iar intr-un final acestia raman impreuna?

4 răspunsuri:
| dianaandra1467 a răspuns:

Mhm. Cred că a fost vreo poveste din "Povestiri din forclorul Maghiar„ happy

| xxdeeaxx explică (pentru dianaandra1467):

Mnu... a fost film, nu desen animat.happy

| Pana_Maria_1991 a răspuns:

Buna! Cred ca am vazut un film pe Minimax cu descrierea facuta de tine: era vorba de o fata, Dana care se da drept baiat pentru a ajunge servitor (Dan tongue) la curtea regala, (deoarece ea si tatal ei aveau probleme financiare) si devine confidentul printului care era logodit cu o tanara domnisoara, fiica celui mai bun prieten al regelui, insa asa cum ai spus si tu, pe parcurs printul se indragosteste de Dana, iar tanara de vita nobila se indragosteste de rege (adica de cel mai bun prieten al tatalui ei - se pare ca prefera barbatii maturi si nu baieteii infantili, asta cred ca e una din afirmatiile facute de ea in film). Daca la filmul acesta te refereai, cred ca se numea "Logodna regala" sau ceva de genul asta, nu stiu sigur pentru ca a fost dublat in romana si titlul cred ca difera in tara de origine, oricum am incercat de multe ori sa-l gasesc si nu am avut noroc pana acum, daca il gasesti te rog frumos sa ma anunti si pe mine.