| 12stefy a întrebat:

Cine a vazut filmul "The Secret" happy? Vreau sa aud pareri despre film. Iar pentru cei care nu l-ati vazut, chiar va recomand sa-l vedeti. Un singur lucru trebuie sa stiti dinainte: e documentar, nu film cu scenariu. Uitati-va la trailer inainte ca sa stiti daca va intereseaza. Chiar vreau ca multa lume sa vada acest documentar happy.

5 răspunsuri:
| LiquidFlesh a răspuns:

L-am vazut.E foarte interesant, insa e cam greu de realizat ce propun aia acolo...tre' sa fim realisti, parerea mea.

| chibiusa a răspuns:

In cazul meu a fost mai mult o pierdere de timp.
buna-mea (fie iertata) tot asta imi spunea "cand iti pui ceva in plan, gandeste-te ca-ti iese si doreste-ti cu ardoare."
asa ca n-am aflat nimic nou.

| AG a răspuns:

De ce vrei sa il vada tot mai multi? Ca sa fie tampizati de media? Nu suntem destul? Tre sa recunosc, si eu m-am uitat, mi-a fost recomandat si mie. In prima seara cand l-am vazut am fost: woow, am descoperit secretul vietii. Dar apoi, dupa ce am mai si gandit putin si vorbit si cu niste profi, am ajuns la concluzia ca m-a fraierit un documentar ieftin. Fiti seriosi oameni buni: daca te imaginezi la volanul unui Bentley[e tot ce mi-a venit acum in minte], nu inseamna ca vei capata acea masina doar pentru ca te-ai gandit tu la ea. Pentru tot ce ne dorim trebuie sa muncim, si nu toate dorintele devin realitate. Poftim, eu imi imaginez si cred "din tot sufletul", asa cum zice documentarul, ca sunt presedintele SUA. Sunt? Normal ca nu, si nici nu voi fi. Concluzie: ganditi inainte de a inghiti tot ce va baga media pe gat.
Mersi ca ai avut rabdare sa citestihappy

| 12stefy explică:

@chibiusa De aia ma uit eu la trailer inainte sa vad orice film. In orice caz, asa am auzit si eu de multe ori dar daca iti spune o persoana asa dintr-o data nu prea te ajuta. Filmul m-a ajutat pe mine foarte mult.

| 12stefy explică:

@AG Decat sa te "gandesti" mai bine dupa ce ai vazut documentarul de ce nu ai incercat sa testezi? Nu mai bine incercai niste dorinte mai mici si faceai cum zicea acolo? Multi asa au facut si acum spun ca lor le-a schimbat viata. Decat sa te sfatuiesti cu oameni care probabil habar n-au, mai bine experimenteaza, ca asta e singura dovada. Si eu am facut cateva teste dupa ce am vazut filmul si chiar a funcitonat. Acum, dorintele mai mari necesita mai mult timp. Daca te imaginezi la volanul unui Bentley si stii sigur ca vei ajunge acolo, poate nu o sa ajungi decat in ceva ani. Acum hai sa fim seriosi, filmul a fost facut dupa citate din oameni care au ajuns foarte departe: Einstein, Lincoln, Beethoven, etc. Chiar crezi ca aia erau nebuni? Henry Ford a spus: "Whether you think you can or whether you think you can't, either way you're right" - Indiferent ca gandesti ca poti sau ca nu poti, ai dreptate. Pe mine nu m-a fraierit niciun documentar ieftin, din contra, m-a ajutat. Sper ca de acum o sa crezi si o sa pui secretul la test. Scuze ca am scris atat, dar am avut multe de spus happy