| ItachiUchiha a întrebat:

Cine imi da niste intrebari cu tot cu raspunsuri din serialul naruto ca un fel de test dar cu tot cu raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Aniisoara a răspuns:

1.Cine sunt parinti lui Naruto Uzumaki?
Minato Namikaze si Kushina Uzumaki
2.Cine a ucis toti membrii clanului Uchiha in afara de fratele sau?
Uchiha Itachi
3.De ce l-a mintit Itachi pe Sasuke in legatura cu asasinarea clanului Uchiha?
Pentru a-l face pe Sasuke mai puternic.
4.De unde are Kakashi Sensei sharinganul?
De la Obito, colegul lui de echipa
5.Ce biju este sigilat in Naruto?
Kyuubi(vulpea demon cu noua cozi)
6.Cine a mai cooperat cu Itachi la asasinarea clanului?
Madara Uchiha
7.Cine i-a invatat pe Nagato, Pain si Konan sa se lupte?
Jiraiya
8.Cu ce motiv aduna Madara toate bestiile cu cozi?
Pentru a reinvia bestia cu zece cozi si a deveni jinchuuriki-ul acestuia.
9.Ce plan (proiect) vrea Madara sa face?
Proiectul ochiul lunii
10.De ce moare Nagato?
Nagato moare deoarece si-a folosit Rinneganul pentru ai aduce la viata pe toti locuitorii satului Konoha care au fost omoarati.
11.Cine il omoare pe Orochimaru?
Sasuke il ataca si il omoare pe Orochimaru atunci cand aceste este lipsit de putere.
12.Cine il scoate pe Orochimaru din corpul lui Sasuke?
Inainte de a muri Itachi il scoate pe Orochimaru din corpul lui Sasuke.
13.Ce se intampla cu vederea lui Sasuke dupa ce foloseste prea mult Mangekyou Sharingan?
Isi pierde vederea
14.Ce se intampla cu Mangekyou lui Sasuke dupa ce Madara i-a implantat ochii lui Itachi?
Sasuke va avea Eternal Mangekyou Sharingan
15.Cine a instruit-o pe Sakura in a deveni un ninja medical?
Tsunade-sama
16.Cine l-a controlat pe Kyuubi sa distruga Konoha?(inainte de a fi sigilat in Naruto)
Madara l-a controla pe Kyuubi cu Sharinganul
17.Cine s-a alaturat lui Madara inainte de inceperea celui de-al patrulea razboi ningea?
Kabuto
18.De ce vrea Sasuke sa atace Konoha?
Pentru ca din cauza batranilor din Konoha, Itachi a trebuit sa isi ucida propriul clan si propria familie si apoi sa paraseasca satul.
19.Cand Orochimaru era in echipa cu Itachi (in Akatsuki) ..de ce l-a atacat Orochimaru pe Itachi?
Orochimaru dorea Sharinganul lui Itachi (l-a vrut si pe a lui Sasuke dar se pare ca nu l-a luat pe nici unul)
20.Ce puteri i-a lasata Itachi lui Sasuke dupa moartea sa?
Susanoo si Mangekyou Sharingan.

7 răspunsuri:
| ItachiUchiha explică:

Raspunsul corect.

| Aniisoara a răspuns (pentru ItachiUchiha):

1.Cine sunt parinti lui Naruto Uzumaki?
Minato Namikaze si Kushina Uzumaki
2.Cine a ucis toti membrii clanului Uchiha in afara de fratele sau?
Uchiha Itachi
3.De ce l-a mintit Itachi pe Sasuke in legatura cu asasinarea clanului Uchiha?
Pentru a-l face pe Sasuke mai puternic.
4.De unde are Kakashi Sensei sharinganul?
De la Obito, colegul lui de echipa
5.Ce biju este sigilat in Naruto?
Kyuubi(vulpea demon cu noua cozi)
6.Cine a mai cooperat cu Itachi la asasinarea clanului?
Madara Uchiha
7.Cine i-a invatat pe Nagato, Pain si Konan sa se lupte?
Jiraiya
8.Cu ce motiv aduna Madara toate bestiile cu cozi?
Pentru a reinvia bestia cu zece cozi si a deveni jinchuuriki-ul acestuia.
9.Ce plan (proiect) vrea Madara sa face?
Proiectul ochiul lunii
10.De ce moare Nagato?
Nagato moare deoarece si-a folosit Rinneganul pentru ai aduce la viata pe toti locuitorii satului Konoha care au fost omoarati.
11.Cine il omoare pe Orochimaru?
Sasuke il ataca si il omoare pe Orochimaru atunci cand aceste este lipsit de putere.
12.Cine il scoate pe Orochimaru din corpul lui Sasuke?
Inainte de a muri Itachi il scoate pe Orochimaru din corpul lui Sasuke.
13.Ce se intampla cu vederea lui Sasuke dupa ce foloseste prea mult Mangekyou Sharingan?
Isi pierde vederea
14.Ce se intampla cu Mangekyou lui Sasuke dupa ce Madara i-a implantat ochii lui Itachi?
Sasuke va avea Eternal Mangekyou Sharingan
15.Cine a instruit-o pe Sakura in a deveni un ninja medical?
Tsunade-sama
16.Cine l-a controlat pe Kyuubi sa distruga Konoha?(inainte de a fi sigilat in Naruto)
Madara l-a controla pe Kyuubi cu Sharinganul
17.Cine s-a alaturat lui Madara inainte de inceperea celui de-al patrulea razboi ningea?
Kabuto
18.De ce vrea Sasuke sa atace Konoha?
Pentru ca din cauza batranilor din Konoha, Itachi a trebuit sa isi ucida propriul clan si propria familie si apoi sa paraseasca satul.
19.Cand Orochimaru era in echipa cu Itachi (in Akatsuki) ..de ce l-a atacat Orochimaru pe Itachi?
Orochimaru dorea Sharinganul lui Itachi (l-a vrut si pe a lui Sasuke dar se pare ca nu l-a luat pe nici unul)
20.Ce puteri i-a lasata Itachi lui Sasuke dupa moartea sa?
Susanoo si Mangekyou Sharingan.

| ItachiUchiha explică:

Da sunt bune!

| Aniisoara a răspuns:

Pai vrei sa iti dau raspunsul corect la intrebare sau variante si tu sa alegi raspunsul?

| Aniisoara a răspuns:

Scuze, mai sunt si unele greseli gramaticale, pot sa iti mai pun inca cateva intrebari daca vrei dar sa imi mai amintesc evenimente ca sunt atat de multeee

| Aniisoara a răspuns:

21.Cu ce motiv ataca Pain (Nagato) Konoha?
Pentru al fura pe Kyuubi (mai exact pe Naruto)
22.Cine il omoara pe Jiraiya?
Jiraiya este omorat chiar de propiul elev Pain(adica Nagato)
23.De ce moare Obito?
Obito pleaca singur in cautarea lui Rin dupa ce a fost rapita dar sfarseste strivit sub o piatra.
24.Din cine este formata echipa Taka(echipa lui Sasuke care initial s-a numit Hebi=sarpe)?
Echipa este formata din Suigetsu, Karin, Jugo si desigur Sasuke
25.Cum scapa Sasuke dupa lupta cu Deidara?(dupa ce Deidara expodeaza)
Sasuke il invoca pe Manda si se transporta intr-o alta lume
26.Ce ii spune Sakura lui Naruto pentru a-l face sa se opreasca din cautarea lui Sasuke?
Sakura ii spune ca il iubeste si ca nu isi doreste sa il piarda, ca Sasuke se indeparteaza din ce in ce mai mult de ei si ca devine din ce in ce mai rau pe zice trece.
27.Cine se alatura echipei sapte dupa plecare lui naruto?
Sai ce facea parte din AMBU Negru o organizatie obscura a satului condusa de Danzo si Yamato singurul din satul Konoha care putea folosi tehnica primului hokage si anume mokuton (stilul lemnului)
28.Cine este conducatorul Fortelor aliate shinobi?
Raikage
29.De ce paraseste Orochimaru Konoha?
Deoarece experimente lui au fost descoperite de Saruto Sensei (cel de-al treilea Hokage)
30.Care este singurul jinchuuriki care poate controla perfect biju?
Killer Bee

| Aniisoara a răspuns:

Sunt bune?