| kitishor a întrebat:

Cine imi povesteste si mei filmul de groaza Bloody marry? pls dau funda pentru cel corect ~!

7 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEAu:)
este si o legenda despre BLOody MArry:))
http://www.lovendal.net/wp52/bloody-mary-fecioara-cea-sangeroasa/
>:)

| kitishor explică (pentru Pinguuuin01):

Am spus sa `mi spuneti voi legenda. altfel dc sa va mai dau funda?

| Pinguuuin01 a răspuns (pentru kitishor):

Poi sunt mai multe legende...
Una dintre ele este ca daca zici la miezul noptii in fata oglinzii cu o lumanare aprinsa Bloody marry de 3 ori ea o sa iesa din oglinda si o sa te stranga de gat. In alta se zica ca daca te rotesti in fata oglinzii de 3 ori spunandu-i numele ea ii va luat pe toti cei din casa respectiva care au ucis pe altcineva cu ea si ii va chinui.Alta este ca ea cand era mica tatal ei era preot dar nu recunoastea ca ea este fiica ei si intr-o zi fu omorata deoarece se zvonea ca este o vrajitoare.Ea a fost ucisa de propriul tata care ii impluntase un ciob dintr-o oglinda in inima.Ca sa se razbune ea ii uci de pe toti ce ii rostesc numele in fata oglinzii iar blestemul nu se poate sfarsi decat atunci cand oglinda din care tatal ei lua ciobul cu care o injunghiase este sparta. Doar astea le stiu eu dar sunt sigura ca mai sunt o groaza. Oricum legenda exacta nu o vei sti niciodata deoarece aceste lucruri sunt scoase din gura aceluia care a zis sa ca Zana maseluta iti ia de sub perna dintii si isi construiesti din ei un palat sau ca Mos Craciun aduce cadouri copiilor.happy

| NamelessGirl a răspuns:

Acum depinde sunt legende cu bloody mary dar cam toate au ceva diferit... sper ca te-am ajutat...

| JUstMe207 a răspuns:

Mai bine te uiti, e f frumos filmulwinking