| StefaniaFrancesca a întrebat:

Cine imi spune cel mai fain film de groaza? happy
Dau funda. puppy dog eyes

14 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Insidious.

| LegionarulRoman a răspuns:

Mi-e mi-a placut mult [Rec] 2!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt o gramada de astfel de filme aici,
http://yupi.md/top-10-filme-de-groaza-pe-care-trebuie-sa-le-vezi/
Te pup!

| NeymarJr11 a răspuns:

Mama tongue si The Cabin in the Woods,

Altele:

Evil Dead, Sinister,

| WarriorInReserve a răspuns (pentru NeymarJr11):

Am văzut multe filme horror, am experienţă deci, nu sunt un puşti care a văzut 20-30 de filme şi îşi dă cu părerea.
Aş putea spune că cele 2 filme mai sus menţionate de tine,"Mama" şi "The Cabin in the Woods" sunt unele dintre cele mai idioate filme văzute de mine.
Asta aşa, pentru autor, să nu-şi piardă timpul aiurea cu mediocrităţi de genul.

| NeymarJr11 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Tu creca ai probleme, psihice, cum Mama sa nu fie horor are nota pe piata 7, 5 accesibil uite dupa poti sa iti dai cu pararea si The Cabin in the Woods http://www.imdb.com/title/tt1259521/ nota 7, 1 deci nu mai vorbi prosti.

zi-mi ce-l mai de groaza film al tau care l-ai vazut, mai de groaza ca Exocrist?

| WarriorInReserve a răspuns (pentru NeymarJr11):

Eşti copil mic? După tine,rolul filmelor este acela de a te speria? Un film bun reprezintă un film care te sperie? Dacă ai raţionamente de genul,e clar!
N-ai nici-o treabă.
Primul film,mama ăla,dacă ar fi lăsat fantoma doar la stadiul de sugestie, ar fi fost un thriller excelent, aşa a ieşit un horror cu accente ieftine.
Al doilea, the cabin in the woods, este o shaorma cu di tătii. Un film cu o poveste idioată.

| NeymarJr11 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Esti prea idiot, nu ai vazut ca am pus si Evil Dead si Sinister.

Zi tu filme de groaza, fara Exocrist, Saw, Wrong Turn si cam atat.

| WarriorInReserve a răspuns (pentru NeymarJr11):

Evil dead nu-mi place, chestia asta cu demonii e fumată de mult. Ţine doar la copii. Sinister iar mi se pare o prostie. Cu fantome?! Serios?! Toate filmele horror cu fantome sunt idioate. Eu consider un film bun unul realist, nu SF-uri. Nu-mi plac SF-urile. La filmele astea idioate cu fantome sunetul face totul. Dacă n-ar fi sunet, filmul ar fi un 0 barat.
Wrong Turn nu l-am văzut,Exorcist la fel nu l-am văzut,după cum spuneam, nu-mi plac filmele retardate cu demoni şi alte chestii, Saw întradevăr, este un film bun, dar nu merită pus între alea 2 fail-uri. De ce Saw e un film bun? Pentru că are tot ce-i trebuie unui film bun.
1. Răsturnări de situaţie.
2. Suspans, mister, te face să vrei să aflii adevărul.
3. Nu poţi anticipa ce urmează, astfel regizorul îţi lasă frâu liber imaginaţiei.
4. E un film psihologic,din care înveţi ceva,un film care are o invăţătură, care îţi dă un pic psihicul peste cap.
De asta e un film bun.
Ce înveţi dintr-un film cu exorcizări, fantome şi chestii de genul? Părerea mea este că toate filmele astea sunt făcute de duzină, toate au aceeaşi poveste, o fantomă furioasă care omoară tot ce prinde în cale până mai rămân 2-3 persoane care reuşesc într-un final să omoare fiara.
Atât.

| NeymarJr11 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Tu esti sincer, dus daca lumea la asta se uita, Wrong turn, Saw, Evil dead, sinister, Mama uitate-n puii mei de copil la note, si uitate ce vizitatori au in SUA, vorbesti si tu sa te afli in treaba.
Cand vedeam eu primele 3 parti din SAW, tu nu aveai pcwinking
Zimi tu mie 1 film de groaza ce copil esti.

| WarriorInReserve a răspuns (pentru NeymarJr11):

Nu contează notele. Şi Justin Bieber are multe vizualizări, mult mai multe decât muzica bună. Asta înseamnă că el cântă bine? Nu!
"vorbesti si tu sa te afli in treaba"
Crezi că am văzut 20-30 de filme prietene?
Nu sunt tocmai începător, ca tine, am ceva experienţă acumulată încât să nu mă mai impresioneze mediocrităţile.
"Cand vedeam eu primele 3 parti din SAW, tu nu aveai pc"
Hahahaha, ce amuzant eşti. Am calculator cu 7 ani înainte să apară primul film SAW. Exact când mă-ta era gravidă cu tine.
"Zimi tu mie 1 film de groaza ce copil esti. "
Seria SAW, The Skeleton Key. În rest nu prea am văzut un film de groază bun. Mai mult bat spre thriller.
De fapt poate am văzut, dar îmi e greu să-mi amintesc acum, fiind o persoană care se uită la un film pe zi, maxim 1 la două zile, mi-e greu să reţin numele fiecărui film în parte.

| NeymarJr11 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Fugi de aici ca ma plictisesti tongue

| NeymarJr11 a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Si crede-ma ca am mai multe filme la activ ca tinewinking

Horor am eu 16 ani dar am vazut sute de filme...

| LeTeodoraAndreea a răspuns:

Mirrors happy