| RoxYuuKikyo a întrebat:

Cine stie care este cel mai bun anime din lume?

Răspuns Câştigător
| Akira a răspuns:

Death Note este cel mai bun insa cel mai votat este Naruto.

33 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Naruto, Kaleido Star, Inuyasha, Elfen Lied, Pokemon, Hell Girl, Full Metal Panic. (: Toate mi se par foarte bune.

| Artemesia a răspuns:

Mie imi place anime-ul "Romeo X Juliet" mai mult, dar si altele (cum ar fi "Yu Yu Hakusho";"Lovely Complex";"Slayers" sau "InuYasha").

| Ryuzaki a răspuns:

Death Note!

| KiryuZero a răspuns:

1.pokemon
2.bakugan(toate sez)
3.naruto shippuden
4.bleach
5.chowder

| MytyKoste a răspuns:

In Romania si SUA Naruto e cel mai urmarit anime...
In Japonia si Germania One Piece...
Cel mai vandut Manga: 1. One Piece(anul 2010 32 milioane books)
In total a vandut peste 200 de milioane depasind inca de acum 3 ani Dragon Ball care a vandut 156 milioane
Eu ti-am raspuns la intrebarea tahappy...in orice caz One Piece e mult peste Naruto in 500 episoade doar 5% fillers
Anime-ul care imi place mie cel mai mult e Death Note

| ZambetheCaptive a răspuns:

Bleach,Death Note, To-Love-Ru, Naruto cam asteawinking

| Adixuuu a răspuns:

Mie mi se pare ca sunt Naruto, Naruto shippuden cand e mare la 16 ani,Lovely complex,Nana, Kaleido Star, Bleach cam astea mi se par cele mai bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred[logic e doar o parere] ca Death Note, desi abia am inceput sa-l urmaresc.Toate sunt bune, ador animeurile love struck.
Piisu` happy

Răspuns utilizator avertizat
| MrAlegzandruh a răspuns:

Nu exista cel mai bun anime, sunt fel si fel de pareri, de exemplu death note mi se pare pe locul 1, dar High School of the Dead mi s-a parut cel mai interesant,si SAO mai este un anime bun,Full Metal Panic,Full Metal Alchemist, Naruto, Fairy Tail, Bleach, Darker Than Black...toate sunt interesante!

| MariaMelnic a răspuns:

Naruto Shippuuden

| Andy26 a răspuns:

Ai auzit de Attack on Tittan(Shingeki no Kyojin), de Darker than Black, Sword Art Online (SAO). Cred că o să vrei să îmi dai mie funda după ce vezi Attack on Titan. Oricum Death Note e foarte mișto, mai mișto ca Naruto și Bleach. PS. mai uităte si la Vampire Knight, și ca să vezi și o comedie Sora no Otoshimono (Forte este sezonul 2).

| MrBadGuy a răspuns:

Păi,după părerea mea:
1.Death Note
2.Soul Eater(pe ăsta îl urmăresc acum)
3. Full Metal Alchemist:Brotherhood
4.Bleach

5.şi naruto.

În general, astea care conţin lupte.

| Sayuri a răspuns:

Cel mai tare anime este cel care iti place tie happy cu totii avem pareri diferite, spre exemplu eu cred ca SAO este de 3 ori mai bun ca Naruto.dar poate, altii spun ca nu-i adevarat... Sper ca te-am ajutat cumva!

| Cap0ne a răspuns:

Cu siguranta Death Note.din pacate nu foarte multa din Romania stie de el straight face..Naruto respectiv Naruto Shippuden e un Anime FOARTE FOARTE simplu, pe cand la Death Note iti trebuie putina minte happy. daca nu, te pierzi dupa primele episoade, la naruto e simplu (se bat 2 intre ei si se stie care-i care[ mai putin faza cu Tobi] ) dar la Deah Note stai mai mult sa te gandesti.e un Anime ce se bazeaza pe psihologie intr-un fel.

| Florin_Paul_1996_YD98 a răspuns (pentru Cap0ne):

La Death note minte? AM vazut anime-ul prin 2013 cand aveam 11 ani.Si l-am inteles perfect.Si eu cred ca Death Note e un anime demential, dar nu il numii pe legendarul,, Naruto,, un anime simplu.Eu unul prefer Naruto, dar si Death Note cu legendarul,, L,, merita vazut.

| ROby1Kaizoku a răspuns:

One Piece

| Codecks a răspuns:

Am vazut de curand "Trinity Blood" si pot spune ca este chiar mai bun decat Naruto, chiar daca sunt fan Naruto

| Alexandra1996 a răspuns:

Depinde de gen... Parerea mea :
Death Note e foarte interesant si se bazeaza destul de mult pe gandira oamenilor, tousi e destul de complex si multi nu prea inteleg intreaga esenta a acestui anime (cel mai tare anime psihologic)
Naruto este unul dintre animeurile mele preferate, are cam tot, e usor de intele, povesti amuzante, accentul se pune pe ideea de prietenie si cv de genu " reusesti daca te straduiesti" si poveste in sine e destul de interesanta (dupa mine cel mai interesant anime shonen sau mai bine spus de actiune )
Dintre animeurile romantice preferatul meu este Kaicho wa maid-sama are o poveste destul de interesanta, totul decurge incet, dar sigur, nu este genu de anime in care 5 fete se indragostesc de un baiat etc si nici de genu baiat timid care nu stie ce sa faca sau o fata care isi calca in picioare mandria( in principiu, dupa parerea mea acesta e cel mai tare anime romantic)
Si toate animeurile mentionate au o grafica foarte buna happy

| Trapt a răspuns:

Dragon Ball Z...

| DragonBall a răspuns:

Cele mai tari animeuri sunt

1big grinragon ball,Z, Gt, af, 2013, heroes
2:One Piece
3:Naruto,Naruto shippuden
4:Bleack
5big grineath note
5:

| DragonBall a răspuns:

Cele mai tari animeuri sunt

1big grinragon ball,Z, Gt, af, 2013, heroes
2:One Piece
3:Naruto,Naruto shippuden
4:Bleack
5big grineath note

Acestea Sunt Cele Mai Tari Animeuri Din Lume

| Mihai_Lucyan_Marcu_1996 a răspuns:

Parerea mea este ca One piece e cel mai bun anime, am vizionat o gramada.
Are comedie la puterea a doua, actiune si nu exista episoade plictisitoare.

| euresas a răspuns:

FULL METAL PANIC toate seriile
Kaname si Sagara sunt cele mai tari personaje posibile.

| DeadpoolSSI a răspuns:

Bai oameni buni eu cred ca ati uitat de tot de tot... de...
1) Hajime no ippo.( trebuie vizionat ).
2) Eyeshild 21 ( trebuie vizionat ).
3) Rosario + vampire
4) Highschool DxD ( trebuie vizionat ).
5) Samurai 7
6) Infinite Stratos
7) Myself; Yourself
8) Freezing ( trebuie vizionat).
9) Clannad
10) Claymore
... Va asigur ca toate aceste anime-uri ai o grafica excelenta. Vizionare placuta... Sper ca am fost de ajutor.

| 12345678901234567890234 a răspuns:

Ba handicapatilor cel mai bun anime este naruto.

| sleepyboy a răspuns (pentru 12345678901234567890234):

Nu mai injura ma

| sleepyboy a răspuns (pentru 12345678901234567890234):

Depinde care iti place tiewinking.
Tie nu poate sa-ti placa ce imi place si mie happy.

| 12345678901234567890234 a răspuns:

Ce l mai bun anime este naruto shippuden e cel mai vizionat

| rqSF1 a răspuns:

Dragon ball z imi place cel mai mult cel naruto nu-mi place pentru ca se iuita pre multi bitangi la el

| belai a răspuns:

Naruto,Naruto Shippuden sunt cele mai tari anime iar dupa ele Bleach celelalte nici nu merita mentionante

| DragonballZ04 a răspuns:

Cel mai bun anime din lume este Dragon Ball Z.