| phantom1234 a întrebat:

Cine stie cine este florencia bertotti?

9 răspunsuri:
| Tamiki a răspuns:

O joaca pe Nini in tenelovela aia de pe Disney. Fundita?big grin

| KiryuZero a răspuns:

Florencia Bertotti este cantareata si actrita de la Disney Spania care o joaca pe cunoscuta Nini Gomez in serialul Mundo de Nini

| Millanteria a răspuns:

Niniiiii love strucklove strucklove strucklove struck

| Adda97 a răspuns:

Florencia Bertotti
De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Florencia Bertotti

María Florencia Bertotti Baleirón, cunoscută ca Florencia Bertotti, (n. 15 martie 1983) este o actriță și cântăreață argentiniană. Este cunoscută mai ales pentru rolul principal din filmul Nini.
[modificare] Biografie

S-a născut la Buenos Aires în 1983. A debutat pe scenă de la 12 ani și a interpretat diverse roluri în film și teatru.

În perioada 2006 - 2010, a fost căsătorită cu Guido Kaczka, alături de care are si un copil Romeo. În prezent se află într-o relație cu Federico Amador (Tomas Parker) care are 36 ani, unul dintre actorii principali al filmului Nini de pe canalul Disney Channel.[necesită citare]
[modificare] Premii

În 1998 a fost nominalizată în cadrul Argentine Film Critics Association Awards pentru rolul Aneta din filmul El faro. În 2004 a fost nominalizată pentru rolul Florenciei din filmul Floricienta pentru premiile Martín Fierro și respectiv Clarín, pentru primul dintre ele fiind nominalizată și în anul următor.A mai devenit cunoscuta si datorita colaborari cu actorul Benjamin Rojas.

Pentru rolul Valeriei din Son amores obține doi ani consecutiv, în 2002 și 2003, premiul Martín Fierro, iar în 2003 premiul Clarín.

Răspuns utilizator avertizat
| Robert a răspuns:

María Florencia Bertotti Baleirón, cunoscută ca Florencia Bertotti, (n. 15 martie 1983) este o actriţă şi cântăreaţă argentiniană. Este cunoscută mai ales pentru rolul principal din filmul Nini.

Răspuns utilizator avertizat