| betty17 a întrebat:

Credeti ca emisiunea schimb de mame sau comanda la mine este reala sau tot dupa scenarii ca celelalte (fata lui tata, casatoreste-te cu mine, tradati in dragoste etc.)? Eu cred ca sunt reale deoarece la inceputul sau la sfarsitul emisiunii nu scrie "Întâmplările şi personajele pe care se bazează scenariul fiecărui episod sunt fictive", in schimb la celelalte emisiuni scriebig grin

32 răspunsuri:
| viiooVe a răspuns:

Si eu cred ca sunt reale.Deoarece da si nr de telefon si chestii, dar sigur nu suntwinking

| madagascar a răspuns:

Asta de care zici tu cred ca sunt reale, pentru ca asa cum ai zis si tu nu zice replica de care ai amintit si chiar par reale.

| zuzu_3087 a răspuns:

Si eu cred la fel ca tine ca sunt reale. Cum zici si tu nu scrie nimic inainte sau la sfarsithappy

| CristinaCristi a răspuns:

Eu sincera sa fiu zic ca sunt fictive toate, chiar daca nu scrie pentru ca ei castiga si bani pentru ce fac, deci parerea mea este ca sunt fictive.

| Nic0L a răspuns:

Toate sunt regizate de ex la schimb de mame am avut o cunostinta care a participat si spunea ca pe copii ii "mituia" cu oua kinderlaughing ca sa spuna lucruri urate si sa spuna ca mancarea nu e buna. Si toate sunt regizate si hai sa fim seriosi. La casatorestete cu mine de ce nici un cuplu nu s-a casatorit? Toate au avut refuzuri deci ar trebui sa tragi si tu o concluzie:*:*:

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca schimb de mame e reala pentru ca am participat, dar sunt cateva schimbari de scenarii ma refer la replici, dar in mare parte nu-s regizate.

| b3b3tza a răspuns:

Schimb de mame nu stiu cum e. Stiu un lucru, o vecina de-a mea a fost la schimb de mame. Chiar au fost filmari pe strada la mine. Spunea ca ii pune sa se miste sau sa faca ce vor regizorii. Nu au voie sa face ce vor oamenii.

| andreeada a răspuns:

Stiu sigur ca schimb de mame si fermier caut nevasta sunt adevarate caci am cunostinte din participanti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimb de mame nu este adevarata pentru ca in satul Bobohalma a fost schimb de mame si cei de la schimb de mame le spunea cum sa faca si sa reactioneze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt false, am un coleg de clasa care mama lui a participat la schimb de mame si totul a fost o facatura, il punea sa se certe cu parintii, sa nu faca ceea ce zice mama de schimb...si pentru toata chestia asta a primit bani. Cu cata panarama mai multi bani. Dasa ca NU e reala nici o emisiune, ca si cu emisiunea comanda la mine are de gand sa fie repartizat si acolo. La fel ca si la schimb de mame, totul e filmat aiurea, panarama multa egal rating la emisiuniwinking

| floryus a răspuns:

Ba da sunt reale.Pentru ca in comuna la mine//BLAGESTI// a fost o familie care a participat la aceasta emisiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu sunt reale emisiunile enuntate mai sus. Realizatorii de emisiuni nu se obosesc sa creeze si ei evenimente, subiecte si persoanaje, dar se cred profesionisti, iar romanii platesc cablu degeaba. De fapt, multi telespectatori au ajuns la concluzia de mai sus. In emisiuni se regasesc barfa si rautatea, ca-n telenovele, nu mai avem ce vedea la televizor. Avem multe posturi de televiziune, dar nu mai captiveaza romanul cu nimic, cu nicio emisiune interesanta. Pacat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimb de mame si comanda la mine sunt 99% reale asta sigur din surse sigure

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credeti ca daca nu scrie la sfarsit nu e fictiune?laughing)Eu cred ca e, pentru ca aceeasi actrita a jucat si la schimb de mame, iar apoi la fata lui tata. Ce naiba?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte reale, mama prietenei mele a participat si va asigur ca este reala. Cat despre comanda la mine nu stiu.

| Matza_2150 a răspuns:

Comanda la mine chiar e reala. A fost un prieten.
Dar despre Schimb de mame nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt reale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e regizat nimic, cel putin la schimb de mame. Eu am participat si iti spun sigur ca nu. Nicoleta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba sunt trucate, deoarece o prietena de-a mea a fost la emisiune.Pe copii ii face sa fie rai sa comenteze la parinti, lucruri de genul asta.Nu toata emisiunea este trucata.Copiii si tatal au voie sa comunice cu mama chiar daca in emisiune se zice ca nu.Betty,nu mai crede tot ce scrie sau ce vezi la TV.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca unele scene sunt fictiuni pentru audienta dar in mare cred ca sunt reale. amAzi vazut ep din schimb de mame (19 decembrie). Doamne cat talent poate sa aiba Bogdan:O:O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e adevarat orice, te poti inscrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 80% reale. Mama a participat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai dreptate, sunt reale. Si eu am participat la si > happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi reale nu ar avea lavariere, deci nu sunt reale.

| xxxXStefanXxxx a răspuns:

Sunt foarte reale...
Secretara scolii la care sunt eu a fost la "Schimb de mame"si ii real.
[Secretara de la scoala mea care a fost e din Biertan] deci 100% real.

| xxxXStefanXxxx a răspuns:

Ce tot spuneti ca copiii au fost platiti ca sa fie rai...ca 'Dragomir Daniela din Biertan a participat la emisiune si copiii ei sunt foarte cuminti si in emisiune la fel. Ei facaeu curat, spalau, gateau, puneau masa, strangeau masa.etc...cautati pe net ca poate gasiti.

| andrecool a răspuns:

Eu am participat la schimb de mame! E si reala e si regizata! Unele parti sunt regizate, iar pe copii ii mituia cu oua kinder! Si comanda la mine e la fel...Sora mea a fost acolo... Unde sunt parti extreme, cum ar fi in Alex si Ramona ca Alex vine-n chiloti e regizata!