| anonim_4396 a întrebat:

Cum se cheama filmul ala in care erau 3 sau 4 baieti in alb care comiteau infractiuni si il tradeaza pe seful lor ca era increzut apoi ii sterge memoria si aia devin politisti. Si seful lor canta o muzica tot timpu. ii foarte vechi filmul.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

„I'm singing in the rain, just singing in the rain..."
Filmul se numește „A Clockwork Orange" - Portocala mecanică (1971) cu Malcolm McDowell.
http://www.imdb.com/title/tt0066921/
Numai bine!

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

A Clockwork Orange, printre cele mai bune din istorie.

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

"Rămâne doar să mă semnez cu creierii mei pe cubicle,
și-n capul meu sună cea mai frumoasă muzică..." Hehe... Are gusturi bune VD la filme.

Ca și-n ultimul single, "tu ai nevoie de oameni ca mine, doar ca s-arăți cu degetul". (Scarface)