| RazvanFlorea1993 a întrebat:

Cum se numește filmul cu doi prieteni care merg prin deșert și ajung să fie îngropați în nisip până la gât, iar unul dintre ei este pe punctul de a fi mușcat de un șarpe, însă acesta mușcă la rândul lui șarpele și scapă cu viață?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E singura secventa pe care ti-o amintesti din film? Cine i-a îngropat in nisip?
Încă ceva, era film western sau horror? Orice detaliu m-ar ajuta...
Stiu o secvență cu un sarpe, dar scena nu are loc in desert:
https://www.youtube.com/watch?v=iGIooJXEu9E

| RazvanFlorea1993 explică (pentru floresdemayo):

Nu e ăsta filmul, nu are legătură cu indiana jones.
Ajung să fie îngropați după ce calcă din greșeală într-un loc cu nisip uscat, care îi înghite imediat.
Filmul a fost realizat până în 2005.
Fiind singurul răspuns la subiect, îl declar câștigător.

5 răspunsuri:
| RazvanFlorea1993 explică (pentru aditimus):

Nicidecum.
Cel pe care îl caut este cu un șarpe, nu furnici.

| ArisTOTelx a răspuns:

Gec si prietenii

| RazvanFlorea1993 explică (pentru ArisTOTelx):

Nu am găsit nici un film cu titlul ăsta.
Poți lăsa un link?