| Deya_6605 a întrebat:

Da`ti`mi niste titluri de filme cu adolescenti va rog big grin. FUNDA >:!

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

16 Wishes

In acest film este vorba despre o adolescenta care abia implineste 16 ani si cu ajutorul unor puteri magine reusetse sa isi indeplineasca 16 dorintze! Intr`un final se indragosteste foc de cel mai pun prieten al sau!

Dance Street 3D

In acest film este vorba despre un tanar adolescent care intra intr-o trupa de dans printr`o greseala!

Love at first Hiccup

Filmul ii are ca protagonisti pe Anya si Victor, ea este ultimul an de liceu, i ar el abia boboc. Ca in fiecare poveste cu adolescenti exista si o poveste de iubire. Victor s-a indragostit de Anya de la prima vedere, dar Anya are un iubit Povestea se complica atunci cand Victor ii surprinde pe iubitul si pe cea mai buna prietena discutand despre "prima noapte" pe care Anya ar trebui sa o petreaca impreuna cu iubitul ei. Peter conduce o masina Lotus si are un portofel Gucci plin.
Ajutat indirect de fratele Anyei, care ii intinde o capcana, Victor ajunge la aniversarea Anyiei cu un cadou neobisnuit, o tarantula. Prin acesta gafa, Victor reuseste sa aiba parte de o intalnire in particular cu Anya si totul decurge cat de cat normal.

Youth in revolt

Youth in Revolt este povestea maturizarii lui Nick Twisp, un pusti de 16 ani foarte cinic, care se foloseste de adolescenta pentru a se revolta. Scopul lui este unul singur. Sa isi piarda virginitatea, iar pentru asta trebuie sa o cucereasca pe Sheeni Saunders. Toate actiunile sale ii sperie teribil pe parintii lui, dar el este nepasator in fata acestora. El este dispus sa faca orice numai sa castige inima lui Sheeni.

Dear John

Inspirat de un roman al lui Nicholas Sparks (care a mai scris şi The Notebook sau A Walk to Remember), Dear John îl are ca protagonist pe John Tyree (Channing Tatum), un soldat care se îndrăgosteşte într-o permisie de frumoasa, dar şi conservatoarea studentă Savannah (Amanda Seyfried). Titlul filmului vine de la începutul scrisorilor pe care i le trimite Savannah soldatului.
Timp de sapte ani cei doi corespondeaza intens, scrisorile lui Savannah (Amanda Seyfried) insemnand pentru tanarul soldat mai mult decat niste simple gesturi romantice, caci la fiecare misiune periculoasa acesta reuseste sa-si mentina echilibrul pishic tocmai cu ajutorul acestori dovezi de dragoste. Insa aceasta indelungata corespondenta are consecinte pe care niciunul dintre cei doi tineri nu le prevede.

17 Again

Mike O'Donnell avea tot ceea ce îşi putea dori de la viaţă. A fost un atlet de nota 10 care intenţiona să se ducă la facultate, dar el a renunţat de tot la acest plan pentru a se căsători cu iubita lui din liceu, Scarlett. Ajuns la 37 ani, Mike a devenit un om mizerabil, şi un om de afaceri foarte ursuz şi deprimat, care a ajuns să creadă că a luat nişte decizii în viaţă nu tocmai inspirate. Ceea ce îşi doreşte el este să se întoarcă înapoi în timp, să mai poată lua încă odată deciziile pe care le-a făcut acum 20 de ani, şi care l-au adus în starea în care este. Întâmplător dar adevarat, dorinţa lui se îndeplineşte, şi ajunge să aibă încă o dată 17 ani. Tot ceea ce trebuie să facă acum este să îşi trăiască viaţa aşa cum şi-ar fi dorit.

Wild Child
În vârstă de 16 ani, Poppy Moore (Emma Roberts, Nancy Drew) este o răsfățată egoistă, putred de bogată, care locuiește în Los Angeles. După ce o petrecere extravagantă evoluează spectaculos de prost, tatăl ei o trimite însă la o școală cu internat englezească, pentru a-și „spăla" păcatele. Acum, singura dorință a lui Poppy este să scape de aici, dar, în timp ce face mari eforturi pentru a fi exmatriculată, prințesa americană întâlnește în sfârșit niște adversari pe măsură: colegele și profesoarele din Anglia, care nu îi tolerează mofturile și capriciile.
În final, Poppy înțelege că nu poate ajunge prea departe cu acest comportament de fată rea, deci, cu ajutorul noilor prietene și colege de cameră, pune la punct supremul plan de evadare. În scurtă vreme descoperă însă că acesta ar putea fi chiar motivul pentru care își dorește totuși să rămână aici...

Eu le-am vazut si mi-au placut foarte mult! kiss
Sarbatori Fericite!

4 răspunsuri:
| FurniciCoapte a răspuns:

Unele titluri ar fi:
1. Love at first hiccup
2.Van Wilder
3.How to make love to a woman
4. 17 again
5.Sex drive
etc...
Vizionare placuta si sper sa iti placahee hee.

| GuessWho a răspuns:

->Viata de adolescent.
->Ritmul strazii
-> High School Musical 3happy

| ChocaholicBi a răspuns:

Fete Rele si Step Up 3D

| Andrei_2426 a răspuns:

Not another teen movie
amercan pie(toate sunt super tari)
dirty jobs