| anonim_4396 a întrebat:

Dacă în SUA există show-ul "Cheaters" în care sunt prezentate cazuri și investigații reale, de ce la noi "Ochii din umbră" și "Trădați îndragoste" sunt ficțiuni, cu actori amatori?
De ce la noi nu se fac cazuri reale?
S-a încercat vreodată?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Cheaters" este tot cu actori amatori platiti, informeaza-te putin. Sunt prea multe implicatii legale ca aceste show-uri sa fie facute pe bune. Trebuie sa ai o armata de avocati si chiar si atunci aprobarea unui astfel de episod ar dura luni, chiar ani, asta daca poate fi aprobat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca vorbesti de emisiuni total diferite!
Una este investigatie reala, bazata pe cazuri reale si alta este emisiune de amuzament, cu actori.

Nu se fac la romani asemenea emisiuni reale, pentru ca romanii nu au bani si echipamente scumpe ca sa faca asemenea investigatii si apoi sa le publice la TV.

| Brizbriz a răspuns:

Ce te face sa crezi, ca in state, amatorii nu sunt doar actori mai buni?!?

stai sa iti spun ce ma face pe mine sa cred ca asa e... daca cineva face "cheat" si e prins de catre partener(a) cu ajutorul unui show de televiziune, MAI ALES IN STATE, show-ul ala o sa aiba pe sorici, o frumusete "superba" de proces de daune, de nu or sa se vada, si cum toata chestia e filmata, vor fi dovezi cu tot carul

si scriu "mai ales in state" pentru ca acolo e deja traditie, auzi, o babuta castiga proces impotriva unui lant de fastfood-uri pentru ca pe paharul de cafea, nu scria "atentie fierbinte", iti dai seama ce ar iesi daca un show ar veni si mi-ar distruge viata...

deci, poti sa ma crezi, ca sunt regizate, repetate si sunt semnate contracte inainte

eu de asta nu ma uit la nici o tampenie de genul asta, e prea evident FAKE!

| Hammurabi a răspuns:

Toate sunt fake-uri.
Nu poți da pe TV reacțiile reale ale unei persoane care află într-o clipă, că viața ei de cuplu e un rahat total. laughing
Nu ar fi deloc "telegenic" și nu ar creea audiența necesară.
Așa că, sunt "construite" într-un mod cât de cât realist.