| ema1ih a întrebat:

Daca va uitati la episodul 122 din nini in spaniola pe youtube (http://www.youtube.com/results?search_query=nini++cap+12 2&acum=f)
este de o ora sau mai mult dar cand va uitati la episodul 122 in romana
(http://www.desene-animate-online.net/......d4c68.html
este de 39-40 minute. De ce?

Răspuns Câştigător
| 00Didi00 a răspuns:

Pai,episodul era prea lung si pentru ca nu puteau sa dea la televizor mai mult de o ora,au impartit in doua faze,dand continuarea in episodul viitor, asa o sa se mai intample cu cateva episoade, sa nu te speri.
Sper ca te-am ajutat si poate imi dai funda.

3 răspunsuri:
| PinkyFlor a răspuns:

Bunahappy

Fii atenta, daca te uiti mai bine si episodul in spaniola si cel in romana au cam la fel. Cel in romana are 39.34 minute, iar cel in spaniola are 6 parti si daca aduni minutele de la ambele parti iti vor iesi 41.26 minute. Este diferenta de 1.91 minute si asta poate ca cei care au tradus nu au tradus chiar cuvant cu cuvant si sa mai redus 1 minut si un pic.

Sper ca ai inteles!kiss

| Deyutzica a răspuns:

Poate mai arata unlele secvente si din episodul viitor.La televizor este diferenta care o face publicitatea.Pe net nu arata si publicitatea.winking
Funda? ca am rasp primabig grin

| 00Didi00 a răspuns:

Si in plus nu au luat in considerare reclamele.