| Borntoshine9 a întrebat:

Dati-mi idei de filme cu călătorii în timp,când băiatul său fata călătorește în timp și unul din părinți se îndrăgostește de el/ea sau invers!
Am urmărit recent un film,îl recomand,se numește Back to Future.
Sau daca nu comedii,filme romantice, comedii romantice sau drame.
Oricare din urmatoarele!
Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

"Am urmărit recent un film, îl recomand, se numește Back to Future."

omg, omg, OMG, AM DESCOPERIT APA CALDA

pentru noi, cei cu ceva vechime ala e cel mai clasic si mai cunoscut film de calatorit in timp
iar la tineretul se uita si s-au uitat INTOTDEAUNA... **NUMAI*** la filme noi, chiar pana la nivel total imbecil, auzi, am vazut cum unu' tinea versiunea filmata cu camera video in sala de cinema, cu toate ca aparuse de multa vreme Blu-ray rip pe net

insa hai sa revenim la intrebarea ta, singurul care imi vine in minte, e Terminator 1 si Terminator - Genisys (in care au intors-o invers) in care el vine din viitor ca sa faca un copil cu ea, el fiind trimis in trecut chiar de copilul ala, care va fi leader-ul rezistentei anti-roboti

insa daca nu doar partea de incest te intereseaza, atunci, cred ca CEL MAI BUNA DRAMA ROMANTICA cu calatorie in timp pe care am vazut-o vreodata a fost "Somewhere in Time" in care joaca actorul din filmul Superman original si actrita din Dr. Quinn (intreaba-ti mama cine a fost Dr. Quinnhee hee )
dap, si mai vechi decat Back to The Future tongue

3 răspunsuri:
| beefcuviolleta a răspuns:

Sex education

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The Age of Adaline (2015), Hot Tub Time Machine (2010/2015), The Fountain (2006), The Time Traveler's Wife (2009), The Time Traveler's Wife (serial, 2022), The Lake House, About Time (2013), Somewhere in Time (1980) Peggy Sue Got Married, The Butterfly Effect (2004), For All Time (2000),Outlander (2014), The Man from the Future (2011), Bill & Ted's Bogus Journey...