| danut222 a întrebat:

Dati-mi si mie niste seriale + descriere dau funda la cele mai frumoase si descriere detaliata

Răspuns Câştigător
| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Grey’s Anatomy - Anatomia lui Grey este un serial castigator al premiilor Emmy si Golden Globe, o drama medicala difuzata la ore de audienta maxima. Serialul se invarte in jurul doctoritei Meredith Grey (Ellen Pompeo), ce a inceput prin a fi interim la sectia de chirurgie a spitalului Seattle Grace Hospital. Titlul serialului face referire la faimosul ghid medical numit Gray’s Anatomy.
Meredith Grey, fiica celebrului chirurg Ellis Grey, devine interim la Seattle Grace Hospital. Isi intalneste noii colegi, Cristina Yang, Isobel Izzie Stevens, si George O’Malley, care-i vor fi cei mai apropiati prieteni in timpul perioadei de acomodare. Printre colegii ei se numara si Dr. Miranda Bailey, poreclita The Nazi, Alex Karev, un tip ce nu este prea popular printre colegii sai (mai ales Izzie) si renumitii chirurgi Dr. Derek Shepherd si Dr. Preston Burke. Seful la chirurgie este Richard Webber, ce a fost odata mai mult decat prieten apropiat cu mama lui Meredith.
Dr.House-Un serial de mare success, posesor al unui număr impresionant de fani, "Dr. House" oferă o abordare cu totul şi cu totul nouă a dramei medicale, rezolvă mistere în care bolile sunt personajele negative iar eroul este un medic extrem de necuviincios şi de controversat, care n-are încredere în nimeni... mai ales în pacienţii săi. Cine nu-l cunoaşte pe dr. Gregory House (Hugh Laurie), specializat în diagnosticări şi în boli rare? Este arogant, cinic, mizantrop, este un om dificil, plin de păcate, care merge greu, din cauza unei probleme medicale la un picior, dar... Este un medic strălucit! Acolo unde colegii lui nu găsesc soluţii, ca un adevărat anchetator de poliţie, dr. House descoperă în corpul pacientului sursa răului.
Actori: Hugh Laurie(personaj principal),Lisa Edelstein,Robert Sean Leonard,Omar Epps,Jennifer Morrison,Jesse Spencer,Sela Ward,Currie Graham,David Morse,Chi McBride,Stephanie Venditto,Kal Penn,Peter Jacobson,Andy Comeau,Charles Dutton,Olivia Wilde,Anne Dudek,
Regizori: David Shore,
Scenaristi: David Shore,
Operatori: Walt Lloyd,Newton Thomas Sigel, Roy H. Wagner,
Muzica: Jason Derlatka, Jon Ehrlich, Christopher Hoag, Massive Attack.
Dawson's Creek-Plasat intr-un mic orasel de coasta, Capeside din Massachusetts, Dawson's Creek este povestea a patru adolescenti care se lupta cu diversele probleme si obstacole de care se lovesc la aceasta varsta. Dawson Leery este unul din acei adolescenti, un idealist si un visator foarte introspectiv, si un adevarat pasionat de cinematografie, iar Joey Potter este o copila care nu este foarte constienta de frumusetea ei. Amandoi au fost prieteni inca din copilarie, iar acum ca au crescut niciunul dintre ei nu stie cum sa se priveasca. Amandoi se plac, dar fiecare tentativa de apropiere intima este impiedicata de prietenia pe care o pun pe primul loc. Dawson, Joey, si Pacey sunt prieteni de mult timp, pana cand vis a vis de Dawson se muta o noua fata venita in oras, Jen. De-alungul timpului cei patru prieteni se cunosc mai bine, mai intim, se indragostesc si se parasesc pana ce ei ajung la facultate.
The Big Bang Theory-prezinta viata de zi cu zi a doi tineri fizicieni cu serioase probleme social-comportamentale. Chiar daca amandoi s-au mutat de acasa si locuiesc intr-un apartament inchiriat, Leonard si Sheldon sunt definitia perfecta, prototipul acelor tocilari geniali care impartasesc drept pasiuni comune fizica cuantica, jocurile pe calculator, benzile desenate si tot felul de astfel de pasiuni care nu ii incadreaza deloc la cuvantul "cool". In apartamentul vecin se muta Penny, o tanara frumusica si reprezentativa pentru confirmarea existentei samburelui de adevar din bancurile cu blonde, de care Leonard se indragosteste la prima vedere.
Cu toate ca este de acord cu aspectul ei fizic, Sheldon nu este deloc de acord cu prezenta ei in viata lor. Sheldon este acel maniac enervant, un Gica contra permanent, care il "ajuta" de multe ori sa isi piarda slujba. Comicul de limbaj si comicul de situatie reprezinta punctul forte al acestui serial despre doi soricei de laborator care nu au prea gustat cu adevarat viata pana in acest moment.
Dr.Who-Rose Tyler, este o tanara in varsta de 19 ani care, lucreaza in cadrul unui raion, al unui mare magazin din Londra avand parte de o viata pe cat posibil normala, pana cand intr-o noapte fara sa-si dea seama este atacata in locul unde lucreaza, de manechinele de plastic. Este salvata de un barabat ciudat care isi spune The Doctor, conform caruia lumea se afla sub amenintarea extraterestrilor "The Autons", care vor sa invadeze Pamantul si sa distruga rasa umana. Afla mai tarziu ca, noul ei prieten The Doctor nu este ceea ce pare, el este un extraterestru care se numeste Time Lord, se pare ultimul din rasa sa, si care calotoreste in timp si spatiu incercand la tot pasul sa invinga raul, oriunde-l gaseste.

Rose accepta sa calatoreasca cu el, si astfel la bordul masinii timpului "The Tardis" calatoresc in timp si spatiu, pe indepartate planete sau de-a lungul istoriei Pamantului (trecut si viitor) fiind martorii evenimentelor istorice; unde vor intampina diferite pericole, infruntand extraterestrii de tot felul. Este clar pentru Rose, ca va fi aventura vietii sale.

Sper ca te-am ajutat!

12 răspunsuri:
| danut222 explică:

Chuck l-am vazut spartacus l-am vazut ma uit si la spartacus sezonu asta nou si ncis numi placeo sa ma uit la un episod din psych-in

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

1.The Vampire Diaries
The Vampire Diaries („Jurnalele Vampirilor") este un serial american de televiziune pentru adolescenți, creeat și dezvoltat de Kevin Williamson și Julie Plec, bazat pe romanele omonime ale scriitoarei L.J. Smith. Serialul urmărește viața Elenei Gilbert (Nina Dobrev), care se îndragostește de vampirul Stefan Salvatore (Paul Wesley). Curând fratele mai mare a lui Stefan, Damon (Ian Somerhalder), intervine in viața celor doi, îndragostindu-se de Elena.
Acțiunea are loc în Mystic Falls, (Virginia), un oraș fictiv, bântuit de forțe supranaturale. Acțiunea gravitează în jurul triunghiului amoros format de Elena, Stefan și Damon, toți având un trecut misterios. În plan paralel se desfășoară acțiunea ce vizează istoria orașului, în care este implicată Elena, ea fiind dopplegänger-ul lui Katherine, care vrea să se răzbune pe locuitorii orașului, dar și pe Elena, Stefan și Damon.
2. Supernatural - este povestea lui Sam si a lui Dean Winchester, doi frati uniti de acelasi destin: ei calatoresc prin tara cu misiunea de a gasi si a ucide cele mai infricosatoare creaturi ale intunericului, de care oamenii au auzit doar din legende si superstitii, iar pe parcurs se ajunge la o lupta dintre ingeri, demoni, etc -
3.The Mentalist - Patrick a ajutat sa elucideze un nr f mare de cazuri pentru CBI(descopera lucruri pana la cele mai mii detalii), astfel incercand sa afle si de criminalul care i-a omorat sotia si copilul - si e ca un joc intre el si acela(un joc al mintii)

| danut222 explică (pentru Smileyouarebeautiful):

Le-am vazut pe toate 3 si ai pus si o descriere superba chiar as mai vrea sa mai imi spui ceva seriale pe care nu le-am vazut, si descriere sa pui daca mai sti te rog ca astea le-am vazut ca daca nu le vedeam iti dadeam funda dar daca mai sti spune si lasa descriere la ele

| danut222 explică (pentru Smileyouarebeautiful):

3 dintre seriale am vazut
si restul nu imi prea plac mai sti si altele?
orkum iti voi da funda dar daca mai sti si altele sa-mi dai ocupatie
AR FI PERFECT!

| Smileyouarebeautiful a răspuns (pentru danut222):

Multumesc de funda! Si da mai stiu cateva seriale, nu stiu daca le-ai vazut dar macar incerc:

Chuck-Creatorul "The O.C." Josh Schwartz si regizorul McG ne aduc Chuck, o noua serie plina de umor ce, ne zugraveste viata unor spioni in jurul varstei de 20 de ani. Chuck Bartowski este un tocilar cu o viata sociala ce lasa de dorit si care in prezent lucreaza ca expert in calculatoare impreuna cu prietenul sau Morgan Grimes. In noaptea petrecerii date de ziua lui, Chuck primeste un misterios e-mail de la fostul sau coleg de facultate din Stanford, Bryce Larkin, care in prezent e un agent C.I.A. Atunci cand il deschide un intreg server de informatii - pana atunci secrete- este descarcat in creierul sau printr-o serie lunga de imagini.
Atat NSA cat si CIA vor ca aceste informatii sa le fie inapoiate si astfel trimit pe urmele lui Chuck doi agenti John Casey si Sarah Walker. Cum discul furat de Bryce, cu informatiile, a fost distrus si cum Chuck are diferite flash-uri cu informatiile primite, el se vede nevoit sa ajute Guvernul folosind cunostintele obtinute fara sa vrea. Decizia lui de a tine noua ocupatie, secret fata de familie si prieteni, ii forteaza pe agentii Casey si Walker sa lucreze sub acoperire.

CSI New York-CSI: NY, a treia in ordine cronologica a seriei CSI: Ancheta la locul crimei (Crime Scene Investigation) trateaza un subiect nu chiar nou pentru telespectatori: investigatori legisti care, cu ajutorul tehnologiei avansate, rezolva crimele din New York. Liderul echipei este Detectivul Mac Taylor, interpretat de Gary Sinise. Dedicat meseriei, este ferm convins ca toate evenimentele sunt legate intre ele si ca fiecare are o poveste de spus. De aceea de fiecare data incearca sa rezolve toate cazurile care ii apar. Cea care ii imparte pasiunea pentru meserie este colega sa, Stella Bonasera, care in ciuda sistemului defavorizant fata de orfani, a reusit sa ajunga un detectiv renumit. Echipa este alcatuita din Danny Messer, Sheldon Hawkes, Don Flack si Lindsay Monroe, fiecare dintre ei avand la randul lor o poveste si cu ajutorul prietenilor si a echipei reusesc sa faca lumina.

Spartacus-Blood and Sand - Spartacus: Sange si Nisip Online Tradat de tara sa, aruncat in mijlocul sclavilor, Spartacus se renaste in pielea celui mai legendar gladiator al tuturor timpurilor. "Spartacus: Blood and Sand" este o reconstituire grafica si viscerala a vietii faimosului gladiator din Roma antica. Smuls cu forta din bratele iubitei sale si aruncat in arena luptelor pe viata si pe moarte, Spartacus are o singura misiune. El trebuie sa ucida tot ce ii sta in cale pentru a ramane in viata in aceasta lume in care coruptia, violenta, moartea si faima care nu fac decat sa ii alimenteze si mai mult dorinta de razbunare. Pasiunea pentru femeia pe care o iubeste il va ajuta in depasirea fiecarui obstacol, in aceasta poveste despre moarte, onoare si razbunare.

Psych-In copilarie, Shawn Spencer a dezvoltat o remarcabila abilitate, aceea de a observa pana la cele mai mici detalii, sub indrumarea tatalui sau, politist de profesie. Cu toate acestea, acum adult ii este cam greu sa gaseasca o slujba, si isi petrece majoritatea timpului oferind indicii anonime Politiei, ajutat fiind de abilitatile sale. Indiciile sunt asa bune incat politistii devin suspiciosi, si cred ca ar fi implicat el insusi in crime. Pentru a-si reabilita numele, Shawn isi alege cariera: aceea de a fi medium. Nimeni nu il crede cu adevarat, dar reuseste sa fie mereu de folos Politiei, care il suna mereu pentru ajutor, in cazurile pe care nu le pot rezolva si singuri. Shawn il aduce curand in echipa pe prietenul din copilarie Gus, si impreuna reusesc sa rezolve toate cazurile ce le sunt prezentate.

Lost-Castigator al premilor Emmy (2005) si Golden Globe (2006) pentru cel mai bun serial, "LOST" este un serial plin de mister si aventura.
Zborul Oceanic 815 de la Sydney spre Los Angeles se prabuseste pe o insula in Oceanul Pacific, iar supravietuitorii, care isi pierd treptat speranta ca cineva ii va salva, sunt fortati sa-si descopere forte nebanuite pentru a putea supravietui. Treptat, acestia descopera ca insula nu este una obisnuita si incearca sa-i rezolve misterele si sa se adapteze

| Smileyouarebeautiful a răspuns (pentru danut222):

Grey’s Anatomy - Anatomia lui Grey este un serial castigator al premiilor Emmy si Golden Globe, o drama medicala difuzata la ore de audienta maxima. Serialul se invarte in jurul doctoritei Meredith Grey (Ellen Pompeo), ce a inceput prin a fi interim la sectia de chirurgie a spitalului Seattle Grace Hospital. Titlul serialului face referire la faimosul ghid medical numit Gray’s Anatomy.
Meredith Grey, fiica celebrului chirurg Ellis Grey, devine interim la Seattle Grace Hospital. Isi intalneste noii colegi, Cristina Yang, Isobel Izzie Stevens, si George O’Malley, care-i vor fi cei mai apropiati prieteni in timpul perioadei de acomodare. Printre colegii ei se numara si Dr. Miranda Bailey, poreclita The Nazi, Alex Karev, un tip ce nu este prea popular printre colegii sai (mai ales Izzie) si renumitii chirurgi Dr. Derek Shepherd si Dr. Preston Burke. Seful la chirurgie este Richard Webber, ce a fost odata mai mult decat prieten apropiat cu mama lui Meredith.
Dr.House-Un serial de mare success, posesor al unui număr impresionant de fani, "Dr. House" oferă o abordare cu totul şi cu totul nouă a dramei medicale, rezolvă mistere în care bolile sunt personajele negative iar eroul este un medic extrem de necuviincios şi de controversat, care n-are încredere în nimeni... mai ales în pacienţii săi. Cine nu-l cunoaşte pe dr. Gregory House (Hugh Laurie), specializat în diagnosticări şi în boli rare? Este arogant, cinic, mizantrop, este un om dificil, plin de păcate, care merge greu, din cauza unei probleme medicale la un picior, dar... Este un medic strălucit! Acolo unde colegii lui nu găsesc soluţii, ca un adevărat anchetator de poliţie, dr. House descoperă în corpul pacientului sursa răului.
Actori: Hugh Laurie(personaj principal),Lisa Edelstein,Robert Sean Leonard,Omar Epps,Jennifer Morrison,Jesse Spencer,Sela Ward,Currie Graham,David Morse,Chi McBride,Stephanie Venditto,Kal Penn,Peter Jacobson,Andy Comeau,Charles Dutton,Olivia Wilde,Anne Dudek,
Regizori: David Shore,
Scenaristi: David Shore,
Operatori: Walt Lloyd,Newton Thomas Sigel, Roy H. Wagner,
Muzica: Jason Derlatka, Jon Ehrlich, Christopher Hoag, Massive Attack.
Dawson's Creek-Plasat intr-un mic orasel de coasta, Capeside din Massachusetts, Dawson's Creek este povestea a patru adolescenti care se lupta cu diversele probleme si obstacole de care se lovesc la aceasta varsta. Dawson Leery este unul din acei adolescenti, un idealist si un visator foarte introspectiv, si un adevarat pasionat de cinematografie, iar Joey Potter este o copila care nu este foarte constienta de frumusetea ei. Amandoi au fost prieteni inca din copilarie, iar acum ca au crescut niciunul dintre ei nu stie cum sa se priveasca. Amandoi se plac, dar fiecare tentativa de apropiere intima este impiedicata de prietenia pe care o pun pe primul loc. Dawson, Joey, si Pacey sunt prieteni de mult timp, pana cand vis a vis de Dawson se muta o noua fata venita in oras, Jen. De-alungul timpului cei patru prieteni se cunosc mai bine, mai intim, se indragostesc si se parasesc pana ce ei ajung la facultate.
The Big Bang Theory-prezinta viata de zi cu zi a doi tineri fizicieni cu serioase probleme social-comportamentale. Chiar daca amandoi s-au mutat de acasa si locuiesc intr-un apartament inchiriat, Leonard si Sheldon sunt definitia perfecta, prototipul acelor tocilari geniali care impartasesc drept pasiuni comune fizica cuantica, jocurile pe calculator, benzile desenate si tot felul de astfel de pasiuni care nu ii incadreaza deloc la cuvantul "cool". In apartamentul vecin se muta Penny, o tanara frumusica si reprezentativa pentru confirmarea existentei samburelui de adevar din bancurile cu blonde, de care Leonard se indragosteste la prima vedere.
Cu toate ca este de acord cu aspectul ei fizic, Sheldon nu este deloc de acord cu prezenta ei in viata lor. Sheldon este acel maniac enervant, un Gica contra permanent, care il "ajuta" de multe ori sa isi piarda slujba. Comicul de limbaj si comicul de situatie reprezinta punctul forte al acestui serial despre doi soricei de laborator care nu au prea gustat cu adevarat viata pana in acest moment.
Dr.Who-Rose Tyler, este o tanara in varsta de 19 ani care, lucreaza in cadrul unui raion, al unui mare magazin din Londra avand parte de o viata pe cat posibil normala, pana cand intr-o noapte fara sa-si dea seama este atacata in locul unde lucreaza, de manechinele de plastic. Este salvata de un barabat ciudat care isi spune The Doctor, conform caruia lumea se afla sub amenintarea extraterestrilor "The Autons", care vor sa invadeze Pamantul si sa distruga rasa umana. Afla mai tarziu ca, noul ei prieten The Doctor nu este ceea ce pare, el este un extraterestru care se numeste Time Lord, se pare ultimul din rasa sa, si care calotoreste in timp si spatiu incercand la tot pasul sa invinga raul, oriunde-l gaseste.

Rose accepta sa calatoreasca cu el, si astfel la bordul masinii timpului "The Tardis" calatoresc in timp si spatiu, pe indepartate planete sau de-a lungul istoriei Pamantului (trecut si viitor) fiind martorii evenimentelor istorice; unde vor intampina diferite pericole, infruntand extraterestrii de tot felul. Este clar pentru Rose, ca va fi aventura vietii sale.

Sper ca te-am ajutat!

| Bobbb a răspuns:

Incearca v.p.l.a.y.ro. Data viitoare specifica si genul serialelor care ti-ar placea. Una este sa iti zic sa te uiti la Grey's Anatomy si alta la, nu stiu, ceva penal cum ar fi "Lala band"?!?!? laughing)

| DavidUnicorn a răspuns:

- Gossip Girl
- The O.C.
- The Carrie Diaries
- Pretty Little Liars
- Love Child
- The Vampire Diarie

| Honciu_Bogdan_1994 a răspuns:

Trebuie sa fie neaparat filme?

| PavelMagelan a răspuns:

Suleyman Magnificul este cel mai bun serial din lume, ai incredere in mine!

| danut222 explică (pentru PavelMagelan):

Nu prea imi place Suleyman.

| JohnBalan a răspuns:

Hi, citeva seriale care merita vazute dar depinde si de gustul tau:
1.Breaking Bad
FIlmul este despre un profesor de chimie caruia medicii ii gasesc cancer, aflind ca nu are mult de trait, si ca sa lase ceva familiei decide sa se ocupe cu producerea methamfetaminului.
2.Prison Break - despre un baiat care scoate pe fratele sau din inchisoare cred ca ai auzit.
3.Game of Thrones- actiunea se petrece cu mult inaintea vremii noastre, e vorba despre un Lord cinstit care a fost omorit lasind 4 copii si sotie sa duca lupta pentru cinste si dreptate, de astfel sunt mai multi pretendenti al tron, Filmul e foarte puternic.
4.Arrow - este un serial nou despre un baiat bogat care impreuna cu tatal sau sufera o naufragiere si supravietueste 5 ani pe o insula pentru a se intaorce in oras si sa indrepte greselile tatalui sau.
sper ca team dat ocupatie pentru timpu liber )))

| danut222 explică (pentru JohnBalan):

Am vazut Game of Thrones "astept si acu sa mai apara,, dar nu stiu daca mai apare" si la Arow inca ma uit si o sa ma uit la un episod din Breaking Bad