| anonimulala00 a întrebat:

De ce în unele filme turcești schimbă cam des actorii?
În trecut parcă nu îi schimbau așa des...
Exemplu în trecut: sezonul 1 si 2 (actorul (Y)cu episoadele 1-150)
sezonul 3 și 4 actorul (Z) cu episoadele 151-230
Acuma: sezonul 1 actorul (Y) pleacă pe la episodul 67. Vine altul...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se schimba singuri, plecand de la un film la altul, unde primesc bani mai multi, sau au deja contracte semnate cu 1-2 ani inainte.

Uneori producatorul testeaza filmul serial si vede ca sezonul 1 a fost de succes, vrea sa toarne si sezonul 2, dar o parte din actori sunt deja prinsi si in alte contrate, de aceea se schimba actorii.

1 răspuns:
| popapopica a răspuns:

150 de apisoade ti se par putine? Se schimba si ei in functie de cat sunt platiti.