| Anonimus156 a întrebat:

De ce s-a închis anime kage?! Este definitiv? Nu cred așa cevaaaaa

3 răspunsuri:
| anonim0110 a răspuns:

Din cate am inteles,site ul a fost inchis din cauza companiilor care detin drepturile de autor ale animeurilor. Acestia au inchis foarte multe site uri de animeuri din toata lumea din simplul fapt ca aceste site uri sunt free pentru cei care vizioneaza si normal ca si din cauza ca acele animeuri sunt piratate(asa am inteles,nu stiu neaparat).
Daca este definitiv? Sincer nu stiu,presimt ca da, dar poate ca vor reveni sub o alta forma, iar probabil ca daca vor reveni, va trebui sa platesti abonament lunar, asa cum e Netflix si toate aceste platforme pe care poti viziona filme/seriale.
A fost o veste neplacuta din pacate, deja foloseam site ul de 5 ani, iar acum ca aflu ca s-a inchis ceva drag mie, ma face sa ma intristez. Imi pare rau ca o asa nenorocire se intampla, mai ales ca era un site foarte mare, dar acum trebuie doar sa asteptam.
Seara frumoasa!

| Anonimus156 explică (pentru anonim0110):

Mulțumesc de răspuns

| eStr a răspuns (pentru Anonimus156):

Anime Kage s-au redeschis sub numele de Anime Nexus și are o noua conducere.