| tonic11 a întrebat:

De ce vrea Sasuke sa distruga Konoha? Si de ce Sakura a parasit Konoha si s-a dus la Sasuke?

Răspuns Câştigător
| perenasop a răspuns:

Sakura-chan nu a parasit Konoha.Ea doreste sa il ucida pe Sasuke-kun(nu a aparut in episoade dar am citit manga). Uite aici sa afli care este scopul Sakurei-chan : http://www.anime.kage.ro/manga/naruto/naruto-483.php#start.Sasuke-kun vrea sa distruga Konoha pentru ca Itachi (fratele sau) si.a ucis familia de dragul satului.
O seara placuta!

2 răspunsuri:
| Sophie90 a răspuns:

Sasuke vrea sa distruga satul Konoha pentru al razbuna pe Itachi si Sakura a plecat din Konoha ca sa il omoare pe Sasuke-kun.

| RoseQueen a răspuns:

Sasuke vrea sa distruga Konoha pentru a se razbuna,deoarece fratele sau,Itachi ca membru ANBU a indeplinitmisiunea de a anihila tit clanul Uchiha, totusi neputand a-si omori fratele maim mic, pe Sasuke.Asadar tot razbunarea e de vina, cum ar fi. Sakura nu pareseste Konoha pentru Sasuke, cu toate ca initial ea asta voia sa faca in Shippuden.Se spune ca apoi ar parasi Konoha pentru a-l ucide, ceea ce mi se pare cu totul ridicol.Chestia asta cu intre dragoste si datorie pe care o face Sakura e absolutamente ceva nebunesc.Ei,acum,in locul ei poate ca as face la fel,dar am mai mult creier decato nuca(atentie, nu zic ca ea are creierul cat o nuca)si realizez ca sunt destul de intersectata cu realitatea cat sa fac tot ce-au chef muschii mei, dar sa para ca fac ce vor altii.