| anonim_4396 a întrebat:

De pe ce site as putea sa iau subtitrari asa cum sunt la televizor( fara caractere ciudate in locul unor litere)?

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca iti apar caractere ciudate in locul caracterelor romanesti ăâîțș trebuie sa setezi din playerul folosit, subtitrare ca codarea caracterelor sa fie setata pe Central European.

| xXxXxXxXxXxXxXx a răspuns:

Nu prea poti gasi. Acele caractere apar doar in locul literelor scrise cu diacritice. Poti gasi in schimb cu semne dintr-acelea de pe www.titrari.ro, eu de aici imi descarc subtitrarile. Nu o sa gasesti subtitrarile despre care vorbesti tu :P :)

| alejinxique a răspuns:

Simplu. instaleaza programul bs player. e gratuit. deschizi cu el filmul is dai check for subtitles, deschide o lista bifezi o subtitrare si ti o downloadeaza si aplica la film fara caractere ciudate si vezi literele cu diacritice cu tot.happy

| Robert a răspuns:

Regielive.ro
titrari.ro

Răspuns utilizator avertizat
| asman a răspuns:

Ca sa nu mai iti apara "caracterele ciudate" (diacriticile), foloseste urmatorul program:
Corector Simplu Texte
http://www.asman.marte.ro/automatic_subtitle_corrector_r.htm

| Kayner a răspuns:

Acele subtitrari sunt facute de catre echipe profesioniste PLATITE bine pentru chestia asta.Asa ca, din pacat trebuie sa ne multumim cu ce avem (ce e gratis, moca)

| roy a răspuns:

Pentru caracterele ciudate care iti apar tine de limba aleasa de tine la region and language-administrativ-non unicode programs alege romana sau la player-ul cu care redai alege la sectiunea fonturi script-ul central european