| Demon3D a întrebat:

Deci, legat de Naruto, cine e Tobi? Acum, ca s-a aflat ca nu e Madara (el fiind reinviat de Kabuto) cine ar putea fi, voi ce ziceti?

17 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Nu pare poti decat sa speculezi, posibil ca Tobi sa fie chiar o creatie a lui Madara. Pus sa ii continue planul lui Madara.

| Demon3D explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Multi zic ca s-ar putea sa fie Kagami, altii zic ca s-ar putea sa fie Obito, altii ca s-ar putea sa fie Hashirama.

Eu am ramas in urma cu vreo 15-20 de numere la manga si nu am inteles.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru Demon3D):

Oricum sunt curios daca vor reusi sa il omoare si tehnica pot folosi impotriva teleportarii lui si a solidificarii si desolidificarii. Mai ales ca acum are si un ochi de rinnergan! straight face

| Demon3D explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Exact,in momentul actual, ar fi o prostie imensa sa il omoare Naruto singur si sa salveze situatia.Adica e mult, mult mai slab in momentul de fata.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru Demon3D):

Sa vedem... totusi vulpea a fost de acord sa ii dea sprijin total lui Naruto doar ca sa nu ajunga iar pe mana lui Madara! Cine stie ce asi scoate din maneca daca reuseste sa se metamorfozeze complet in vulpe asa cum face Bee.

| iEmonel a răspuns:

Un pokemon.

| wizopo a răspuns:

Hmm pai tobi e tobi si n-are cum sa fie obito ca ala era mic cand a murit

| bortanradu a răspuns:

Tobi e Obito. Tocmai a iesit capitolul 599 in care ii veedm fata. Dar e foarte ciudat. Daca era un simplu tip rau nu eram asa confuz pentru ca spuneam ca au incercat cele 5 Mari Natiuni sa-l ucida...dar Obito, care era prieten cu Kakashi. Chiar i-a dat Sharingan-ul sau. In plus, cum a supravietuit? Toti spuneau ca Tobi era Obito pentru ca masca lui avea gaura pentru ochiul care i-a mai ramas lui Obito, dar asta putea sa fie doar o coincidenta. Dar cand am vazut Mangekyou Sharingan-ul sau, am stiut ca are legatura cu Obito. Pana acum nu se stie cum a activat Mangekyou Sharingan-ul sau Kakashi. E posibil ca atunci cand Obito si l-a activat, sa se fii activat si cel al lui Kakashi pentru ca sunt conectate, sau fiecare si l-a activat individual. Eu nu mai credeam ca e Obito pentru ca acum 16 ani cand Tobi s-a luptat cu Minato, Tobi era foarte puternic plus ca se putea teleporta, deci inseamna ca avea activat Mangekyou Sharingan. La sfarsitul capitolului 598 era o poza in care Madara il salv a pe Obito. Dar nu cred ca e reala pentru ca am vazut cum Madara a fost inviat de Kabuto. Pentru mine parte culminanta nu e cea in care aflam cine e Tobi ci de ce are Sharingan-ul lui Obito. Dar daca e Obito se ridica mai multe intrebari. Pentru mine urmatoarele capitole o sa fie cele mai tari.

| iLovePizza51 a răspuns:

Am citit mai multe raspunsuri, unele foarte bune, dar si unele groaznice...
Eu iti pot spune cine e TOBI, dar prefer sa afli singur, citind capitolele 599-610 din manga.
Cat despre "afonii" care nu stiu nimic si spun prostii si plus ca vizioneaza NARUTO SHIPPUDEN degeaba, TOBI=OBITO UCHIHA.

| iLovePizza51 a răspuns:

E interesant ce prostii puteti spune.
In fine, sa revenim.Cea ce spuneti voi:
"Tobi este Kagami, Shisui, Danzo", sunt toate tampenii. Am mai auzit intr-un comentariu ca e "EREMITUL CELOR 6 CAI". Ce naiba?! Revenind, Tobi este Obito, fara "dar" si fara "poate".
Datorita faptuli ca pentru care:
1. Obito nu are un ochi.
2. "Tobi" isi arata doar un ochi.
3."Tobi" in JAPONEZA insemna "2".Adica " Madara 2"
4.(Asta e pentru analfabetii si lenesii care nu stiu si nu vor sa citeasca manga) Citi si voi 599-610!
Demon3D, sper sa te fii ajutat. Scuze daca te-am jignit. Bine ca ai pus o intrebare nu ai dat cu parul inainte sa spui ca "TOBI=MADARA".
Bafta!

| Cristi_Nechitoi_1984 a răspuns:

Tobi este obito uchiha a aratat in manga 599 si 600 si de ce crezi ca la inceput tobi avea numai un ochi liber pentru ca celalalt i la dat lui kakashi inainte sa moara

| adita99922 a răspuns:

Eu zic ca e uchiha shisui dc? Pentru ca corpul lui uchiha shisui nu a fost gasit.Pentru ca sharinganul pe care il are tobiai vazut ca poate sa se duca intr-o alta dimensiune si numai sharinganu lui shisui poate face asta.Pentru ca are un singur sharingan si asti vazut ca unul e la Danzo? Daca era Uchiha Madara avea Eternal Mokegyou Saringan si nu mai avea nevoie de rinnengan. Uite aici si un filmulet la care sa te lamuresti http://www.youtube.com/watch?v=0vRLdc_4zTA&feature=endscreen&NR=1 Funda?

| aeromania a răspuns:

Sa stii ca cel mai probabil e Obito. Dar, in ciuda concluziilor, eu tot zic ca e MADARA! De ce? Pentru ca, in episodul 134 pe anime kage, Pain zice " am primit ordine de la madara sa-l capturam pe 9 cozi", si ultimul cu care vorbise fusese Tobi...

| mihaimos3 a răspuns:

Eu zic ca Tobi este acel Maestru al celor 6 cai care il stapanea pe 10 cozi. In primul rand pentru ca a avut puterea de al controla si pe 9 cozi. In al doilea rand acela avea atat Sharingan cat si Rinnegan, iar Tobi are Sharinganul si a zis ca el i-a dat Rinneganul lui Nagato deci si Rinneganul e al lui.

| robibas a răspuns:

Nu este madara pentru ca el a murit de mult, cele mai sigure nume sunt Danzou si Obito pentru ca si obito si danzou au acelasi fel de par.
Dar cel mai probabil este Obito.
De ce?
Pentru ca obito si-a pierdut sharinganul stang danduil lui kakashi si are acea zdrobitura in partea dreapta a corpului uitete la naruto shipuuden ep 119 120 si ai sa vezi de ce.Si acum plz da-mi funda

| uchihaobito101029 a răspuns:

E obito uchiha. Obito a fost strivit de o piatra in copilarie, dar Madara l-a salvat si la antrenat, acesta a vrut sa isi ascunda identitatea, cu o masca si cu numele de Tobi
Funda?

| DanTe2000 a răspuns:

Este ceva legat de clanul Uchiha poate e tatal lui Madara... dar mai e un episod si o sa vedem big grin