| anonim_4396 a întrebat:

Deci mai de mult am vazut un film. Problema este ca mi-a placut dar nu-l mai pot gasi ca sa-l revad.
Actorul principal, cred, ca era Jet Li.(de asta nu sunt sigur, chiar nu-mi amintesc bine.)
Nu stiu nici anul in care s-a lansat sau anul in care l-am vazut.
Deci tot ce stiu este ca Jet Li avea casa intr-o padure unde locuia acolo impreuna cu familia lui: sotia si copilul. Totul parea ok pana cand vechea viata a batut la usa. Din ce am vazut atunci si din cate imi amintesc, el era asasin, iar prin acea casa ina padure incerca sa fuga de vechea viata.
Acei asasini l-au gasit si s-au luptat. Cei care voiau sa-l omoare aveau masti. Tin minte ca unul din ei avea masca argintie asa.
Dau funda la cel care imi da numele filmului. Va rog nu-mi dati liste in care sa caut ca am incercat deja asta. Sper doar ca cineva sa-l fi vazut si sa-si aminteasca de el.

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ar putea fi ăsta:

www.imdb.com/title/tt0115693/

Alt film cu o poveste similară şi care ţi-ar plăcea sigur ar fi şi ăsta:

www.imdb.com/title/tt0399146/?ref_=nv_sr_1

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este nici unul!
Altcineva?