| andrei960408 a întrebat:

Era un film destul de recent (probabil ultimii 5 ani) despre rasismul in scoli. Am apucat sa-l vad pana la jumate, dar as vrea mult sa stiu cum se numea. Nu era documentar dar era vorba despre o invatatoare alba care incepe sa predea la o clasa mediocra in care erau numai copii nergi (doar 1 alb), si in fine dupa cateva zile incep sa vorbeasca despre chestiile astea, despre rasism, discriminari, si afla de la ei prindtr-un joc ca pierdusera fiecare dintre ei (cu exceptia celui alb) multi prieteni in rozboiuri din astea intre gasti. Si cam atat se intampla pana la jumate... daca stie cineva filmul postati va rog! happy

Răspuns Câştigător
| Maryann a răspuns:

Freedom Writers asta e filmu e super tare l-am vazut si eu...merita vazut

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dangerous minds?