| teo530 a întrebat:

Există o legătură între filmele insidios și the conjuring? În ambele filme apar 2 actori cu același nume: Ed și Loraine. Mai precis în 1 și al 2-lea film dar și în al 4-lea film(în ultimele secunde Elise este sunată de Loraine) din seria insidios și din the conjuring în 1, 2 și 3 când va apărea. Ed și Loraine se zice că au fost doi oameni reali din anii 50, un soț și o soție care aveau o fiică și erau de origine americană parcă iar ca ocupație aveau vânătoarea de fantome și demoni. La filmul the conjuring ei și-au dat aprobarea ca filmul să fie făcut deoarece era despre una din ele mai grave cazuri ale lor. Deci există o legătură între cele 2 filme pentru că eu am căutat și nu am găsit nimic.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

N-au legatura.

3 răspunsuri:
| ACTH a răspuns:

Ambele filme sunt niste basini cu stropi, fara story-line, care nu merita vizionate. Sa fim seriosi.

| Sn4k3 a răspuns (pentru ACTH):

Daca nici astea nu-s bune, care sa fie laughing? Alea vechi de dinainte de 2000 pentru ca-s ''clasice''?

| teo530 explică (pentru Sn4k3):

Să se uite el într-o noapte la toate filmele astea singur acasă, cu toate becurile stinse, volumul la maxim si în căşti să vadă el atunci ce horror sunt. Dacă mai e şi o noapte ploioasă e genial.