| anonim_4396 a întrebat:

Filmul care te-a schimbat este?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un film care m-a marcat hachiko a dog story, am plans ca o femeie la sfarsit.

34 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mmai fetita, daca eram acra nu aveam eu casa plina de prieteni si atata veselie in jur.
Acra si frustrata ai dovedit ca esti tu si asta se vede din rasul isteric si raspunsurile tale, pline de frustrare, obida, indivie ca sa nu spun ca ai un suflet urat si sterp.
cauta-ti femeie un barbat, ca o sa mori singura, batrana si ramolita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Hei, stai liniștită că te înțeleg perfect!

Și exact teoria psihologului o are și mama mea : "Dar tu știi că noi oamenii facem copii tot din egoism, cică ni-i dorim, dar de fapt, noi îi facem ca să avem sprijin la bătrânețe, deci nu tot din egoism îi facem, mamă?" Deci da, mai bine faci când chiar ești pregătit sau simți tu nevoia, că acum e momentul sau ca în cazul meu îi iei. laughing))

Cred că discuția asta chiar mi-a prins bine să aflu că încă nu-mi doresc nici eu complet copii și că încă mai am multe de făcut abia pentru mine (financiar și pe studii mă refer) și oricum de înfiat copii pot să înfiez la orice vârstă.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt nu psihologul a spus ci jurnalistul Cristian Tudor Popescu, bănuiesc ca îl ști. Ideea lui era de fapt ca oamenii vor copii ca să și umple niște goluri. Dar în fond oamenii vor copii fiindcă acesta este instinctul dat de natura

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Am auzit și de el, parcă, numele îmi sună cunoscut dar nu știam că e jurnalist, dar eu mă gândeam când am citit, la psihologul Cristian Andrei, parcă așa îl chema pe nenea ăla. laughing)) Mai tot apărea el pe la TV la un moment dat. Nu știu dacă mai apare și acum. laughing))