| PVAAVU a întrebat:

Funda! As dori,va rog,un film care sa aiba urmatoarele caracteristici?:
-sa NU fie pervers
-sa fie de aventura si/sau comedie
-sa fie american/britanic/japonez
-sa prezinte o poveste care sa sune cam asa:
"Un baiat/o fata ia ghiozdanul in spate si pleaca in lume sa-si gaseasca un scop in viata.(Hoinareste prin orase)"
Sau cu o alta poveste care sa sune ceva de gen:
"Doi baieti/doua fete pleaca in lume sa-si gaseasca un scop in viata si ajung banditi/bandite".(deci aici,filmul sa fie de actiune,dar nu de groza,nici gen crima si sa n-arate sange,daca se poate,va rog, straight face ).
Ori cu o alta poveste care sa sune ceva de gen:
"Trei baieti/fete pleaca in lume sa-si gaseasca un scop in viata si ajung o formatie (pop)rock".(in cazul asta,filmul sa fie gen muzical,daca se poate).
Daca puteti,dati-mi mai multe, va rog. Merci!^_^

4 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Extremely Loud and Incredibly Close se apropie de primul tău plot. Protagonistul nu pleacă în lume să-şi găsească un scop, ci se rezumă la oraşul natal. Hoinăreşte cu ghiozdanul în spate, singur, căutând informaţii despre tatăl său, cu speranţa că va afla adevărul sau ceva de genul, nu-mi amintesc cu exactitate. Nu-i tocmai ce-ai cerut, dar m-am gândit că te-ar putea interesa. Poţi încerca şi Hugo.

Bandidas mi-a venit minte când am citit a doua descriere. E western, însă tot aşa, are doar câteva elemente cerute de tine. Îţi pot spune doar că sunt maxim 3 scene mai perverse (gen tipele se îmbracă provocator şi sar pe unul, iar de-aici totul se face negru, nu mai arată nimic; nu ştiu dacă pot numi asta perveritate) şi că ele nu-şi caută un scop în viaţă, ci doar răzbunare. Mmşi nu te uita la trailer, e nereuşit.

La faza cu formaţia, habar n-am.

Da, sunt conştientă că nu te-am ajutat aproape deloc, poţi să mă-njuri, nu mă supăr.

| Perfectshoter a răspuns (pentru Pricked):

Ace Ventura: Pet Detective sau Ace Ventura: When Nature Calls si Mr. Popper’s Penguins. Funda!

| faramatania a răspuns:

Love Wrecked (2005),Make Your Move (2013),Pitch Perfect (2012),Monte Carlo (2011),Hanna (2011),Violet & Daisy (2011)

| Perfectshoter a răspuns:

The Truman Show. Funda.