| LoveTVD a întrebat:

Hei! Am o nelamurire ..care este diferenta dintre premiera si avanpremiera de film?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este exact ce spune, avanpremiera este inaintea premierei si este intr-un cadru restrans - echipa de filmare, critici de film, apropiati ai echipei etc, nu este pentru public. Premiera are loc atunci cand filmul este lansat pe ecrane, de regula intr-un cinematograf mare, cu participarea publicului si a unor persoane din echipa de filmare, de obicei regizorul, actorii principali, etc. Numai bine!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Avampremiera-Inainte de premiera propriu-zisa.

◕ Premiera, cand are loc evenimentul oficial.

| Polaris a răspuns:

Moamă, ce coincidență, nene!

| LoveTVD explică (pentru Polaris):

laughing) am vazut afisul cu titanic in 3d! avanpremiera...

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Avanpremiera e ca si cum ai vedea un trailer, pe cand premiera este prezentarea pentru prima data a filmului intreg, uneori aceasta facandu-se cu unii din protagonisti.

| BarosanulCristi a răspuns (pentru 傻瓜的毫不相干):

Boss nu prea inteleg. Deci daca merg la premiera nu e filmul intreg?

| Marius7121 a răspuns:

Avanpremierea reprezinta repetitia pentru premiera

| danina a răspuns:

Premiera = pentru prima oara
avampremiera = inainte de premiera ( adica intr-un fel nu e dat tot unele parti pentru a le comenta diversi oameni ziaristi etc ) ( app love tvd)