| Tormented a întrebat:

Hei, puteti sa-mi spuneti si mie niste anime-uri bune si ceva mai scurte? Vreau sa spun, nu de 500 si ceva de episoade daca se poate.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Imi plac mult de tot intrebarile de genul intrucat ador anime-urile...
Acum nu stiu ce gen iti place asa ca o sa-ti dau din toate:

Zetsuen no Tempest-cu magicien 24 de episoade-o experienta placuta-mie mi-a placut cel putin

Akame ga Kill -In jur de 24 de episoade, anime de actiune cu animatii bunicele personaje cu povesti bunicele

Tokyo Ghoul -nu este mare, are 2 sezoane mici si urmeaza un al 3-lea
nu pot sa-i fac descriere, este o experienta aparte, cauti tu pe net

Mirai Nikki-Future Diary-Daca iti plac prietenle Yandare atunci aceste 25 de episoade o sa-ti ofere o experienta placuta

School Days-Romance/Ultimul episod e vai de el, nu recomand, doar am mentionat

Another-12 episoade pline de "GORE AND VIOLENCE", are animatii super insa animeul este prea violent pentru unii, nu stiu ce sa zic, daca iti place sangele atunci este o alegere buna.

Sword art Online-sezonul 1 si 2, nu sunt mari iar anime-ul este destul de popular. Chiar daca unele episoade sunt pentru umplutura mie mi-a placut mult de unele personaje din el precum Sinon si Asuna...

Pandora Hearths-in lipsa de altceva merge...

Daca iti plac Romance-urile
Soredomo Sekai-World still is beautiful
My Little Monster
Romeo x Juliet (Romance-urile sunt tot romance pana la urma...nu are rost sa dau descriere, mie Soredomo chiar mi-a placut si sunt baiat, iti dai seama...(Ps: Nu are actiune cine stie ce, e romance 90% si 10% actiune)

Elfen Lied - Toate lucrurile rele de pe pamant intr-o singura alegere... L-am mentionat in caz ca esti oarecum "ciudat" si vrei sa il alegi. Plin de Ecchi, Gore, Violenta Extrema, personaje yandare, sange din abundenta, personaje slabute

Eu unul iti recomand Akame Ga Kill, Zetsuen No Tempest si Tokyo Ghoul pentru moment si chiar si SAO.

(Another este unul din preferatele mele dar nu stiu ce parere ai despre sangele excesiv deci nu ma bag...)

Succes!

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

Mi-am amintit de Fate Zero si Fate Stay unlimited blade works- animatii bune, tot ce vrei in 48 de episoade impreuna 24 -Fate zero 24 -Fate stay unlimited - mi-au placut mult de tot

Si spre rusinea mea am uitat anime-ul meu favorit

Atack On Titan/Shingeki No Kyojin -titanii sunt un pic cam satanisti, dar bataliile mi-au placut mult de tot cat si imbinarea dintre tot ce poti sa gasesti intr-un anime.Moarte,iubire (nu prea mult...), speranta, comedie (nu prea mult, doar la unele faze si acelea putine) toate intr-o singura alegere. Recomand calduros! Si scuze pentru ca le-am uitat...

2 răspunsuri:
| Th3Striker a răspuns:

Full Metal Alchemist: Brotherhood(in jur de 100 de episoade) e bestial. Am amanat 5 ani sa il vad, si regret ca am facut-o asa tarziu. De departe unul dintre cele mai impresionante anime facute vreodata.