| Simonna344 a întrebat:

Heiii! Îmi poate spune cineva care e faza cu filmul Titanic 2? A apărut? Și dacă da unde îl pot găsii? Am văzut câteva secvențe pe TikTok în care Jack supraviețuise Titanicului, și ne arată viața lor. Acela este filmul Titanic 2? Dacă nu, cum se numeste?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Așa e când crezi orice fake de pe tocpoc.

| NLS a răspuns:

Exista un Titanic II, aparut in 2010, dar nu are nici o legatura cu primul, e facut de altcineva, si subiectul filmului e un vas construit la exact 100 de ani de la primul, ca un omagiu...
Asta inseamna 1912+100 =2012.
Adica in anul 2010 filmul arata un vas care ar fi fost ipotetic construit 2 ani mai tarziu (si asta doar in film, caci in realitate nu s-a construit nimic, sau cel putin, nu inca).

Ce cauti tu nu a aparut. Continuarea filmului lui Cameron din 1997 a fost abandonata in 2015, apoi in 2018 s-a spus ca va aparea in 2022.
Nu a mai aparut, din cauza pandemiei si nici finalizat nu e.
Posibil sa nu fie lansat niciodata.

Clipurile acestea sunt false, nu au fost lansate de casa de productie, sunt create de un fan, cu ajutorul AI-ului, cu mult montaj, si cu scene din alt film in care cei doi au jucat impreuna (Revolutionary Road).

https://www.youtube.com/watch?v=FaR1mQ2b0Ck