| DianaLavi1 a întrebat:

Hello,

Ce parere aveti despre actorul Alain Delon?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Juca bine rolurile de băiat rău, căci se pare că fusese așa ceva în tinerețe. Actor de cinematecă, tempi passati.

| gemeni6226 a răspuns:

Pe vremea cand eu eram adolescenta era un actor foarte la moda datorita charmului pe care l-a avut.Eu nu prea tin minte filmele lui doar una singura pentru ca m-a prins replica lui:''dimineata cand ma trezesc pana nu-mi beau cafeaua sa nu vorbeasca cu mine nimeni pentru ca il impusc''.

| siriusblack98 a răspuns:

Nici una. Este prima data cand aud numele asta.

| NoisyLight a răspuns:

A fost un tip bine la viața lui, cu priză la femei. Un actor de nivel mediu.

| DianaLavi1 explică (pentru NoisyLight):

Asta am simtit si eu. Ca nu era neaparat un actor super talentat. Imi plac filmele cu el, dar nu am simtit ceva wow din partea lui. Pe partea de aspect, da, clar

| NoisyLight a răspuns (pentru DianaLavi1):

Așa este. Spre deosebire de Jean Reno, care nu-i vreo frumusețe, dar are charismă. Din plin.

| DianaLavi1 explică (pentru NoisyLight):

Alain Delon cred ca e constient de faptul ca numai aspectul fizic l-a ajutat sa ajunga celebru. Adica dupa anii 80 rar mai aparea pe undeva.

| Balalau95 a răspuns (pentru DianaLavi1):

Asta e pentru ca nici un actor frantuz nu se poate face luat in serios mai ales daca filmul e francez, sunt exceptii care confirma regula cum e Jean Reno, care a rupt mufa in Leon (care totusi nu a fost film francez)

a fost super mare la vremea lui, mai ales ca pe vremea lui Ceasca, in rrrromInica mai treceau filme frantuzesti (mai ales cu actiune in evul mediu, or smth), si pana a aparut video la sfarsitul anilor 80 altceva mai bun nu aveai ce sa vezi asa ca, daca iti intrebi bunicii or sa aiba o parere foarte buna despre el

acum e doar o fosila sfanta, iar, privite retrospectiv, filmele cu el sunt doar frantuzisme, si NU am vazut niciodata un film francez si sa nu mi se para ca frantuzii sunt papagali, felul cum vorbesc, se misca, gesticuleaza, etc.