| crys23 a întrebat:

Hey TPU! Cand eram mic am vazut un film la PROtv si nu stiu cum se cheama.In film era vorba despre o fetita careia ia murit mama.Inainte sa moara a facut un desen cu o corabie pe care era ea cu familia ei si alte creaturi mitice.Intro noapte fetita sa trezit pe corabie cu tatal si sora ei.In drumul lor se intalnesc cu un minotaur cu sfinxul, medusa si alte creaturi pe care le iau pe nava.EI trebuie sa gaseasca un craniu de dragon si apoi sa-l reinvie. Poate cineva sa imi spuna cum se numeste.Este ceva de genul Cronicile din Narnia-Calatorie pe mare cu zori de zi.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Filmul se numește „Voyage of the Unicorn" - Călătorie în lumea legendelor (2001) cu Beau Bridges.
http://www.imdb.com/title/tt0249326/
Numai bine!