| Taniya a întrebat:

Imi spuneti si mie filme [de orice gen, numai sa-l precizati.] Fundita!

3 răspunsuri:
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

The butterfly effect 1, 2, 3 ( filme psihologice, triller )
thed number 23 ( la fel )
88 minutes ( triller + actiune )
camera 1408 ( triller + horror )
saw 1, 2...cred ca pana la 9 ( psihologic+triller+horror)
righteous kill ( actiune + triller+ psihologic )
scary movie 1, 2, 3 ( comedie )

| angel74dm a răspuns:

Sorry, listei mele de filme chiar genul ii lipseste, dar poate iti vei da seama dupa actori...

1. 101 Dalmatians – 101 Dalmatieni (1961, voci Rod Taylor, J. Pat O’Malley)
2. 13 Going On 30 – Azi 13, Maine 30 (2005, cu Jennifer Garner, Mark Ruffalo)
3. 16 Blocks – Marturie Mortala (2006, cu Bruce Willis, Mos Def, David Morse)
4. 2 Fast 2 Furious – Mai Iute, Mai Furios (2003, cu Paul Walker, Tyrese Gibson)
5. 3.10 To Yuma – Drumul Dreptatii (2007, cu Russel Crowe, Christian Bale)
6. A Bronx Tale – Poveste Din Bronx (1993, cu Robert De Niro, Chazz Palminteri)
7. A Few Good Men – Oameni De Onoare (1992, cu Tom Cruise, Jack Nicholson)
8. A Man Apart – Pe Cont Propriu (2003, cu Vin Diesel, Larenz Tate, Leno Silva)
9. Alien vs Predator (2004, cu Lance Henriksen, Ewen Bremner, Tommy Flanagan)
10. Alpha Dog – Mascul Necrutator (2006, cu Bruce Willis, Justin Timberlake)
11. Am Fost 16 (1979, cu Iurie Darie, Ion Caramitru, Valentin Uritescu, Alexandru Repan)
12. American Pie 5 – Placinta Americana 5 (2006, cu Christopher McDonald, John White)
13. American President, The – Dragostea Unui Presedinte American (1995, cu Michael Douglas, Annette Bening, Martin Sheen, Michael J. Fox, Wendy Malik, Anne Haney)
14. Amintiri Din Copilarie (1964, cu Stefan Ciubotarasu, Emanoil Petrut, Ion Bocancea)
15. Anger Management – Al Naibii Tratament! (2003, cu Adam Sandler, Jack Nicholson)
16. Apocalypto – Apocalipsa (2006, cu Rudy Youngblood, Jonathan Brewer, Israel Rios)
17. Arizona Dream (2003, cu Johnny Depp, Jerry Kewis, Faye Dunaway, Jerry Lewis)
18. Artista, Dolarii Si Ardelenii (1979, cu Ilarion Ciobanu, Mircea Diaconu)
19. Autobahnraser – Autostrada Exceselor (2004, cu Luke Wilkins, Alexandra Neldel)
20. Baby’s Day Out – Sunt Plecat In Oras (2004, cu Joe Mantegna, Lara Flynn Boyle)
21. Babylon A.D. (2008, cu Vin Diesel, Gerard Depardieu, Charlotte Rampling)
22. Bad Boys – Baieti Rai ( cu Martin Lawrence, Tea Leoni, Will Smith)
23. Bad Boys 2 – Baieti Rai 2 (2003, cu Will Smith, Gabrielle Union, Martin Lawrence)
24. Basic Instinct 2 – Instinct Primar 2 (2006, cu Sharon Stone, Stan Collymore)
25. Batman Begins – Batman Inceputuri (2005, cu Christian Bale, Michael Caine)
26. Big Stan – Marele Stan (2007, cu Rob Schneider, David Carradine, Jennifer Morrison)
27. Black Knight – Cavalerul Negru (2001, cu Martin Lawrence, Tom Wilkinson)
28. Blue Streak – Detectiv De Voie De Nevoie (1999, cu Martin Lawrence, Luke Wilson)
29. Borat (2006, cu Sacha Baron Cohen, Ken Davitian, Luenell, Pamela Anderson)
30. Braveheart – Inima Neinfricata (1995, cu Mel Gibson, Sophie Marceau, Brian Cox)
31. Bringing Down The House – Casa Intoarsa Pe Dos (2003, cu Steve Martin, Matt Lutz)
32. Bubico (1960, cu Grigore Vasiliu Birlic, Cella Dima)
33. Butterfly Effect 2, The – Zbor De Fluture 2 (2006, cu Eric Lively, Gina Holden)
34. Butterfly Effect 3, The – Revelations – Revelatii (2009, cu Chris Carmack, Rachel Miner)
35. Butterfly Effect, The – Zbor De Fluture (2004, cu Ashton Kutcher, Melora Walters)
36. Casablanca (1942, cu Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Claude Rains, Peter Lorre)
37. Cellular – Celularul (2004, cu Chris Evans, Kim Basinger, Jason Statham, Jessica Biel)
38. Cowboy Way, The – Doi Vacari La New York (1994, cu Woody Harrelson, Kiefer Sutherland, Dylan McDermott, Ernie Hudson, Cara Buono, Luis Guzman, Kristin Baer)
39. Curious Case Of Benjamin Button, The – Strania Poveste A Lui Benjamin Button (2008, cu Brad Pitt, Cate Blanchett, Julia Ormond, Tom Everett, Elias Koteas)
40. Da Vinci Code, The – Codul Lui Da Vinci (2006, cu Tom Hanks, Alfred Molina)
41. Dark Knight, The – Cavalerul Negru (2008, cu Christian Bale, Heath Ledger)
42. Day The Earth Stood Still, The – Ziua In Care Pamantul S-a Oprit (2008, cu Keanu Reeves, Jennifer Connely, Kathy Bates, John Cleese, Jaden Smith, Kyle Chandler)
43. Death Race – Cursa Mortii (2008, cu Jason Statham, Tyrese Gibson, Joan Allen)
44. Defiance – Sfidarea (2008, cu Daniel Craig, Liev Schreiber, Jamie Bell, Jodhi May)
45. Departed, The – Cartita (2006, cu Leonardo Di Caprio, Matt Damon, Martin Sheen)
46. Die Hard – Greu De Ucis (1988, cu Bruce Willis, Alan Rickman, Bonnie Bedelia)
47. Die Hard 2 – Die Harder – Greu De Ucis 2 (1990, cu Bruce Willis, Franco Nero)
48. Die Hard 3 – With A Vengeance – Greu De Ucis 3 (1995, cu Bruce Willis, Jeremy Irons, Samuel L. Jackson, Graham Greene, Colleen Camp, Kevin Chamberlain)
49. Die Hard 4 – Live Free Or Die Hard – Greu De Ucis 4 (2007, cu Bruce Willis, Timothy Olyphant, Justin Long, Maggie Q, Mary Elizabeth Winstead)
50. Dirty Dancing – Dans Murdar (1997, cu Patrick Swayze, Jennifer Grey)
51. Donnie Darko (2001, cu Jake Gyllenhaal, Patrick Swayze, Maggie Gyllenhaal)
52. Eagle Eye – Ochi De Vultur (2008, cu Shia LaBeouf, Rosario Dawson)
53. El Dorado (1966, cu John Wayne, Robert Mitchum, James Caan, Michele Carey)
54. Exorcism Of Emily Rose, The – Exorcizarea Lui Emily Rose (2005, cu Laura Linney, Colm Feore, Campbell Scott, Jennifer Carpenter, Tom Wilkinson, Kenneth Welsh)
55. Eye, The – Ochiul (2008, cu Jessica Alba, Rachel Ticotin, Fernanda Romero)
56. Fahrenheit 9/11 (2004, cu Michael Moore, George W. Bush, Condoleezza Rice)
57. Far Cry – Strigat Indepartat (2008, cu Til Schweiger, Emmanuelle Vaugier)
58. Fast And Furious 4 – Furios Si Iute 4 (2009, cu Vin Diesel, Paul Walker)
59. Fast And The Furious, The – Furios Si Iute (2001, cu Paul Walker, Vin Diesel)
60. Fast And The Furious, The: Tokyo Drift – Furios Si Iute: Drift In Tokyo (2006, cu Lucas Black, Zachery Ty Brian, Bow Wow, Amber Stevens, Christian Salazar)
61. Feast 3: The Happy Finish – Final Fericit (2009, cu Jenny Wade, Melissa Reed)
62. Final Destination – Destinatie Finala (2000, cu Devon Sawa, Ali Larter, Kerr Smith)
63. Final Destination 2 – Destinatie Finala 2 (2003, cu A.J. Cook, Michael Landes)
64. Final Destination 3 – Destinatie Finala 3 (2006, cu Mary E. Winstead, Kris Lemke)
65. Final Destination 4 – Destinatie Finala 4 (2005, cu Jenna Dewan, Chad Faust)
66. Flashdance – Stralucirea Dansului (1983, cu Jennifer Beals, Michael Nouri)
67. Flight 93 – Zborul 93 (2006, cu Jeffrey Nording, Brennan Elliott, Kendall Cross)
68. Frankenfish – Pestele Ucigas (2004, cu Tory Kittles, K.D. Aubert, Reggie Lee)
69. Freaky Friday – Vinerea Trasnita (2003, cu Jamie Lee Curtis, Lindsay Lohan)
70. Friends – Prietenii Tai – 238 Episoade, Seria Completa (1994 – 2004, cu Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer)
71. Garfield – The Movie – Filmul (2004, cu Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt)
72. Garfield 2 – A Tail Of Two Kitties – Povestea A Doua Pisici (2006, cu Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt, Bill Murray, Billy Connolly, Veronica Alicino)
73. Ghost Rider – Demon Pe Doua Roti (2007, cu Nicholas Cage, Peter Fonda)
74. Goodfellas – Baieti Buni (1990, cu Robert De Niro, Joe Pesci, Ray Liotta)
75. Groundhog Day – Ziua Cartitei (1993, cu Bill Murray, Andie MacDowell)
76. Grudge 2, The – Capcana (2006, cu Jennifer Beals, Sarah Michelle Gellar)
77. Grudge 3, The – Cheia Misterului (2009, cu Matthew Knight, Mike Straub)
78. Grudge, The – Blestemul (2004, cu Sarah Michelle Gellar, Bill Pullman)
79. Gryphon – Atacul Grifonului (2007, cu Jonathan LaPaglia, Larry Drake)
80. Guardian, The – Ingerul Pazitor (2006, cu Kevin Costner, Ashton Kutcer, Sela Ward)
81. Guess Who – Ia Ghici, Cine? (2005, cu Ashton Kutcer, Bernie Mac, Hal Williams)
82. Hancock (2008, cu Will Smith, Charlize Theron, Jason Bateman, Eddie Marsan)
83. History Of The World – Part 1 – Istoria Lumii – Partea 1 (1981, cu Mel Brooks, Dom DeLuise, Gregory Hines, Madeline Kahn, Harvey Corman, Orson Welles, Ron Carey)
84. Home Alone – Singur Acasa (1990, cu Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern)
85. Home Alone 2 – Lost In New York – Pierdut In New York (1992, cu Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, Catherine O’Hara, Kieran Culkin, Tim Curry)
86. Home Alone 3 – Singur Acasa 3 (1997, cu Alex D. Linz, Scarlett Johansson)
87. Home Alone 4 – Singur Acasa 4 (2002, cu Mike Weinberg, Erick Avari, Missi Pyle)
88. House Bunny, The – Iepurasul Casei (2008, cu Anna Faris, Hugh Hefner)
89. House Of Wax – Casa De Ceara (2005, cu Elisha Cuthbert, Chad Michael Murray)
90. I, Robot – Eu, Robotul (2004, cu Will Smith, Bridget Moynahan, Alan Tudyk)
91. Illusionist, The – Iluzionistul (2006, cu Edward Norton, Paul Giamatti, Jessica Biel)
92. Incredible Hulk, The – Incredibilul Hulk (2008, cu Liv Tyler, Edward Norton)
93. Inkheart – Inima De Cerneala (2008, cu Brendan Fraser, Helen Mirren, Matt King)
94. Invasion, The – Invazia (2008, cu Nicole Kidman, Daniel Craig, Roger Rees)
95. Italian Job, The – Jaf In Stil Italian (2003, cu Mark Wahlberg, Charlize Theron)
96. Jackass 2 (2006, cu Johnny Knoxville, Bam Margera, Steve-O, Ryan Dunn)
97. Jackie Brown (1997, cu Samuel L. Jackson, Bridget Fonda), Robert De Niro)
98. Johnny English (2003, cu Rowan Atkinson, Tasha De Vascincelos, Ben Miller)
99. Journey To The Center Of The Earth – Calatorie Spre Centrul Pamantului (2008, cu Brendan Fraser, John Hutcherson, Anita Briem, Seth Meyers, Jean Michel Pare)
100. Juwanna Mann (2002, cu Miguel A. Nunez Jr., Vivica A. Fox, Kevin Pollac)
101. Land Of The Dead – Taramul Mortilor (2005, cu John Leguizamo, Dennis Hopper)
102. Larva (2005, cu Rachel Hunter, William Forsyte, Vincent Ventresca, David Selby)
103. Last Legion, The – Ultima Legiune (2007, cu Colin Firth, Ben Kingsley, Peter Mullan)
104. Laurel & Hardy – Filmulete (1921-1951, cu Stan Laurel, Oliver Hardy)
105. Le Gendarme A New York – Jandarmul La New York (1965, cu Louis De Funes)
106. Le Gendarme De St. Tropez – Jandarmul Din Saint Tropez (1964, cu Louis De Funes, Michel Galabru, Guy Grosso, Michel Modo, Jean Lefevbre, Genevieve Grad)
107. Le Gendarme En Balade – Jandarmul La Plimbare (1970, cu Louis De Funes)
108. Le Gendarme Et Les Extra-Terrestres – Jandarmul Si Extraterestrii (1979, cu Louis De Funes, Michel Galabru, Guy Grosso, Michel Modo, Jean-Pierre Rambal)
109. Le Gendarme Et Les Gendarmettes – Jandarmul Si Jandarmeritele (1982, cu Louis De Funes, Michel Modo, Guy Grosso, Michel Galabru, Nicaise Jean Louis)
110. Le Gendarme Se Marie – Jandarmul Se Insoara (1968, cu Louis De Funes)
111. Lethal Weapon – Arma Mortala (1987, cu Mel Gibson, Danny Glover, Traci Wolfe)
112. Lethal Weapon 2 – Arma Mortala 2 (1989, cu Danny Glover, Mel Gibson, Joe Pesci)
113. Lethal Weapon 3 – Arma Mortala 3 (1992, cu Mel Gibson, Joe Pesci, Rene Russo)
114. Lethal Weapon 4 – Arma Mortala 4 (1998, cu Danny Glover, Jet Li, Mel Gibson)
115. Liceenii – Declaratie De Dragoste (1985, cu Teodora Mares, Adrian Paduraru)
116. Liceenii – Extemporal La Dirigentie (1987, cu Stefan Banica Jr., Oana Sirbu)
117. Liceenii (1987, cu Stefan Banica Jr., Oana Sirbu, Mihai Constantin, Ion Caramitru)
118. Looney Tunes – Eroi Celebrii – 50-60 Episoade (1939-1969, cu Bugs Bunny, Daffy Duck, Porky Pig, Sylvester, Tweety, Yosemite Sam, Elmer Fudd, Speedy Gonzales)
119. Lord Of War – Traficantul De Arme (2005, cu Nicolas Cage, Bridget Moynahan)
120. Love Actually – Pur Si Simplu Dragoste (2003, cu Hugh Grant, Bill Nighy)
121. Love Guru, The – Gurul Dragostei (2008, cu Mike Myers, Jessica Alba)
122. Lucky Number Slevin – Slevin: Nevinovat Cu Ghinion (2006, cu Josh Harnett, Bruce Willis, Lucy Liu, Morgan Freeman, Ben Kingsley, Stanley Tucci, Kevin Chamberlain)
123. Madadayo (1993, cu Tatsuo Matsumura, Kyoko Kagawa, Hisashi Igawa)
124. Madagascar (2005, cu Ben Stiller, David Schwimmer, Cris Rock, Chris Miller)
125. Magnolia (1999, cu Julianne Moore, Tom Cruise, William H. Macy, Alfred Molina)
126. Married With Children – Familia Bundy – 261 Episoade, Seria Completa (1987 – 1997, cu Ed O’Neill, Katey Sagal, David Faustino, Christina Applegate)
127. Mask, The – Masca (1994, cu Jim Carrey, Cameron Diaz, Peter Riegert)
128. Maverick (1994, cu Mel Gibson, Jodie Foster, James Garner, Graham Greene)
129. Max Payne (2008, cu Mark Wahlberg, Beau Bridges, Cris O’Donnell)
130. Meet The Spartans – Intalnire Cu Spartanii (2008, cu Kevin Sorbo, Carmen Electra)
131. Mirrors – Oglinzi Malefice (2008, cu Kiefer Sutherland, Paula Patton, Amy Smart)
132. Monster Man (2003, cu Eric Jungmann, Justin Urich, Aimee Brooks, Diana Morgan)
133. Mr. And Mrs. Smith – Domnul Si Doamna Smith (2005, cu Brad Pitt, Angelina Jolie)
134. Mrs. Doubtfire – Doamna Doubtfire, Taticul Nostru Traznit (1993, cu Robin Williams, Sally Field, Pierce Brosnan, Robert Prosky, Harvey Fierstein, Lisa Jakub)
135. Mummy, The – Tomb Of The Dragon Emperor – Mormantul Imparatului Dragon (2008, cu Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello, Michelle Yeoh, Luke Ford, )
136. My Cousin Vinny – Varul Meu Vinny (1992, cu Joe Pesci, Marisa Tomei)
137. Mystic River – Misterele Fluviului (2003, cu Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon)
138. National Treasure – Comoara Nationala (2004, cu Nicolas Cage, Diane Kruger)
139. National Treasure 2 – Book Of Secrets – Cartea Secretelor (2007, cu Nicolas Cage, Jon Voight, Diane Kruger, Ed Harris, Harvey Keitel, Justin Bartha, Helen Mirren)
140. Nea Marin, Miliardar (1979, cu Amza Pellea, Draga Olteanu-Matei, Jean Constantin)
141. Negotiator, The – Negociatorul (1998, cu Samuel L. Jackson, Kevin Spacey)
142. Noi, Cei Din Linia Intai (1985, cu Mircea Albulescu, Ion Besoiu, Emil Hossu)
143. Number 23, The – Numarul 23 (2007, cu Jim Carrey, Virginia Madsen, David Stifel)
144. Ocean’s Eleven – Cei Unsprezeca Ai Lui Ocean (2001, cu George Clooney, Brad Pitt)
145. Ocean’s Thirteen – Acum Sunt Treisprezece (2007, cu Brad Pitt, George Clooney)
146. Ocean’s Twelve – Unsprezece + Una (2004, cu George Clooney, Brad Pitt)
147. Oldboy (2003, cu Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang, Dae-han Ji, Dal-su Oh)
148. Omen, The – Profetia (2006, cu Liev Schreiber, Julia Stiles, Carlo Sabatini)
149. Others, The – Ceilalti (2001, cu Nicole Kidman, Elaine Cassidy, Fionnula Flanagan)
150. Outlander – Strainul (2008, cuJames Caviezel, Sophia Myles, Jack Houston)
151. Passenger 57 – Pasagerul 57 (1992, cu Wesley Snipes, Bruce Payne, Michael Horse)
152. Payback – Dupa Fapta Si Rasplata (1999, cu Mel Gibson, James Coburn, Bill Duke)
153. Pearl Harbor – Atacul De La Pearl Harbor (2001, cu Ben Affleck, Josh Hartnett)
154. Pirates Of The Caribbean 1 – The Curse Of The Black Pearl – Blestemul Perlei Negre (2003, cu Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush)
155. Pirates Of The Caribbean 2 – Dead Man Chest – Cufarul Omului Mort (2006, cu Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport, Bill Nighty)
156. Pirates Of The Caribbean 3 – At The World’s End – La Capatul Lumii (2007, cu Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush, Jonathan Pryce)
157. Predator 2 (1990, cu Danny Glover, Gary Busey, Maria Conchita Alonso)
158. Predator Island (2005, cu Dan Gordon, Hank Torrance, Libby Krall, Tom Dahl)
159. Profetul, Aurul Si Ardelenii (1978, cu Ilarion Ciobanu, Ovidiu Iuliu Moldovan)
160. Pruncul, Petrolul Si Ardelenii (1981, cu Ilarion Ciobanu, Mircea Diaconu, Ovidiu Iuliu Moldovan, Jean Constantin, Tania Filip, Stfan Iordache, Carmen Galin)
161. Pulse – Impuls Ucigas (2006, cu Kristen Bell, Ron Rifkin, Christina Millian)
162. Quantum Of Solace – O Parte De Consolare (2008, cu Daniel Craig, Judi Dench)
163. Rambo 4 (2008, cu Sylvester Stalonne, Julie Benz, Matthew Marsden, Paul Schulze)
164. Ransom – Rascumpararea (1996, cu Mel Gibson, Rene Russo, Gary Sinise, John Ortiz)
165. Red Heat – Furia Rosie (1988, cu Arnold Schwarzenegger, James Belushi, Ed O’Ross)
166. Resident Evil – Experiment Fatal (2002, cu Milla Jovovich, Michelle Rodriguez)
167. Resident Evil 2 – Apocalipse – Ultimul Razboi (2004, cu Oded Fehr, Milla Jovovich)
168. Rio Bravo (1959, cu John Wayne, Dean Martin, Ricky Nelson, Angie Dickinson)
169. Rio Lobo (1970, cu John Wayne, Jennifer O’Neill, Jack Elam, Christopher Mitchum)
170. Rocky Balboa (2006, cu Sylvester Stallone, Burt Young, Mike Tyson, Tony Burton)
171. Ruins, The – Ruinele (2008, cu Johnatan Tucker, Jena Malone, Laura Ramsey)
172. Running Scared – Intre Focuri (2006, cu Paul Walker, John Noble, Chazz Palminteri)
173. Rush Hour – Ora De Varf (1998, cu Jackie Chan, Chris Tucker, Tom Wilkinson)
174. Rush Hour 2 – Ora De Varf 2 (2001, cu John Lone, Jackie Chan, Chris Tucker)
175. Rush Hour 3 – Ora De Varf 3 (2007, cu Chris Tucker, Max von Sydow, Jackie Chan)
176. Saving Private Ryan – Salvati Soldatul Ryan (1998, cu Tom Hanks, Matt Damon)
177. Scary Movie 4 – Comedie De Groaza 4 (2006, cu Anna Faris, Carmen Electra)
178. Score, The – Scor Final (2001, cu Robert De Niro, Edward Norton, Marlon Brando)
179. Scorpion King 2, The – Rise Of A Warrior – Razboinicul (2008, cu Michael Copon, Simon Quarterman, Tom Wu, Andreas Wisniewski, Randy Couture, Shane Manie)
180. Screamers: The Hunting – Suieratorii: Vanatoarea (2009, cu Lance Henriksen, Gina Holden)
181. Searchers, The (1956, cu John Wayne, Natalie Wood, Jeffrey Hunter, Vera Miles)
182. Seinfeld – 180 Episoade, Seria Completa (1990 – 1998, cu Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards, Jason Alexander, Jerry Stiller, Estelle Harris, Larry David)
183. Seven (1995, cu Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey)
184. Seven Brides For Seven Brothers – Sapte Mirese Pentru Sapte Frati (1954, cu Howard Keel, Jane Powell, Russ Tamblyn, Julie Newmar, Tommy Rall, Marc Platt)
185. Shawshank Redemption, The – Inchisoarea Ingerilor (1994, cu Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown, Gil Bellows, Scott Mann)
186. Shooter – Lunetistul (2007, cu Mark Wahlberg, Danny Glover, Elias Kotes)
187. Shutter – Fotografii Bantuite (2008, cu Joshua Jackson, Rachael Taylor, Daisy Betts)
188. Slumdog Millionaire – Vagabondul Milionar (2008, cu Dev Patel, Freida Pinto, Anil Kapoor, Irrfan Khan, Madhur Mittal, Saurabh Shukla, Mahesh Manjrekar, Rubina Ali)
189. Smokin’ Aces – Asii Din Maneca (2006, cu Ryan Reynolds, Ray Liotta, Alex Rocco)
190. Somebody Up There Likes Me – Cineva Acolo Sus Ma Iubeste (1956, cu Paul Newman, Pier Angeli, Everett Sloane, Eileen Heckart, Sal Mineo, Harold J. Stone, Sammy White)
191. Son Of The Mask – Urmasul Mastii (2005, cu Jamie Kennedy, Alan Cumming)
192. Speed – Cursa Infernala (1994, cu Keanu Reeves, Sandra Bullock, Dennis Hopper)
193. Speed 2 – Cruise Control – Croaziera Infernala (1997, cu Sandra Bullock, Jason Patric)
194. Spirit, The – Spiritul (2008, cu Jaime King, Gabriel Macht, David Brian Martin)
195. Stalingrad (1993, Dominique Horwitz, Thomas Kretschmann, Sebastian Rudolph)
196. Terminator – Terminatorul (1984, cu Arnold Schwarzenegger, Michael Biehn)
197. Terminator 2 – Judgement Day – Ziua Judecatii (1991, cu Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick, Earl Boen, Joe Morton, Nikki Cox)
198. Terminator 3 – Rise Of The Machines – Suprematia Robotilor (2003, cu Arnold Schwarzenegger, Kristanna Loken, Nick Stahl, Claire Danes, David Andrews)
199. Thomas Crown Affair, The – Aventura In Doi (1999, cu Pierce Brosnan, Rene Russo)
200. Titanic (1997, cu Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates, Bill Paxton, Frances Fisher, Gloria Stuart, Victor Garber, Bernard Hill, Danny Nucci)
201. Tom & Jerry – 12 Filme, 162 Episoade, Seria Completa (1940-1967, cu Tom Cat, Jerry Mouse, Spike, Tyke, Butch, Nibbles, Quacker, Mammy Two Shoes)
202. Top Gun (1986, cu Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards)
203. Top Secret! (1984, cu Val Kilmer, Lucy Gutteridge, Peter Cushing, Jerremy Kemp)
204. Train Robbers, The – Jefuitorii De Trenuri (1973, cu John Wayne, Ann-Margret)
205. Transporter 2 – Curierul 2 (2005, cu Amber Valletta, Jason Statham, Keith David)
206. Transporter 3 – Curierul 3 (2008, cu Jason Statham, Natalya Rudakova, Elef Zack)
207. Transporter, The – Curierul (2002, cu Jason Statham, Matt Schulze, Qi Shu)
208. Troy – Troia (2004, cu Brad Pit, Dianne Kruger, Orlando Bloom, Peter O’Toole)
209. True Lies – Minciuni Adevarate (1994, cu Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis)
210. Two And A Half Men – Doi Barbati Si Jumatate – 160 Episoade, Seria Completa (2003, cu Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Conchata Ferrell, Holland Taylor)
211. Ultraviolet (2006, cu Milla Jovovich, Cameron Bright, Nick Chinlund, Ida Martin)
212. Underworld 2 – Evolution – Lumea De Dincolo 2 – Evolutia (2006, cu Kate Beckinsale, Bill Nighty, Scott Speedman, Tony Curran, Derek Jacobi, Brian Steele)
213. United 93 – The Flight That Fought Back – Ultimul Zbor (2006, cu Gregg Henry, Michael J. Reynolds, J.J. Johnson, Polly Adams, Trish Gates, David Alan Basche)
214. Vantage Point – Puncte De Vedere (2008, cu Dennis Quaid, Forest Whitaker)
215. Where Eagles Dare – Unde Se Avanta Vulturii (1968, cu Richard Burton, Clint Eastwood, Mary Ure, Patrick Wymark, Donald Houston, Vincent Ball, Neil McCarthy)
216. White Chicks – Doua Pupeze Albe (2004, cu Shawn Wayans, Marlon Wayans)
217. World Trade Center (2006, cu Nicolas Cage, Maria Bello, Danny Nucci, Connor Paolo)

| Zuzy244 a răspuns:

Amurg,New Moon,Something Borrowed,Breaking Dawn,Mr. Popper's Penguins,Masca Verde,Water for Elephants,Burlesque,playlist pentru nick si norah,Rio,Hop,Scary Movie,Titanic,Big Mommas: Like Father, Like Son,Rango, Kung fu panda 3, Hit list,Iubit de imprumut, Sharpay's fabulos, William&Kate