| LeMeowme a întrebat:

Heya! As dori sa ma ajutati cu gasirea numelui unui film. Filmul este despre un tip care face pact cu diavolul pentru a deveni unul dintre cei mai mari chitaristi ai lumii. Dupa catva timp diavolul vine sa ii ia sufletul, insa ii da ocazia sa si-l recastige, daca canta cap-coada o melodie care se scrie pe portativ cu sangele lui pe masura ce el canta. Incep sa ii se rupa corzile pana mai ramane cu una singura, duce melodia la capat, dar ultima picatura de sange care atinge portativul se transforma intr-un semn care il obliga sa cante melodia de la capat, chiar atunci i se rupe si ultima coarda si isi pierde sufletul.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Http://www.imdb.com/title/tt0365830/

Daca iti place solistul/actorul JacK Black iti recomand sa te uti si la:
http://www.imdb.com/title/tt0332379/

| LeMeowme explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Multumesc amandurora pentru raspunsuri, insa nu acesta este filmul. Era un thriller.

| M25M a răspuns:

Imi suna cunoscut.
Este cumva asta
http://www.youtube.com/watch?v=TCd7_pp0xnY